29.01.2021 / Aktualności

Legendy warszawskie w spektaklu Teatru Syrena

Teatr Syrena przygotował wyjątkowy spektakl oparty na warszawskich legendach. Premiera już 30 stycznia na platformie vod.teatrsyrena.pl.

Doborowa trupa aktorska uwolni Syrenę ze słoika i zabierze Was w świat warszawskich legend – tych pogańskich i dzikich, tych już należycie chrześcijańskich oraz całkiem współczesnych. Zapraszamy do mieszkania, w którym Syrena tłumaczy, jak ciężko chodzić na szpilkach, kiedy ma się tylko jeden ogon, do świata, w którym Warsz spotyka nie tylko Sawę, ale również spacerującego po ulicy Chmielnej Czarnego Romana.

Fotografia. Aktor na scenie w prawej ręce unosi słoik w lewej książkę Legendy Warszawskie.

W programie znalazły się autorskie wersje legend, premierowe piosenki, monologi, inscenizacje, a nawet skecze napisane ku rozweselaniu szanownej publiczności. Tutaj mapa Warszawy wygląda zupełnie inaczej, a jedyną epidemią, która grozi miastu, jest legendarny Mór!

Spektakl dla widzów powyżej 16 roku życia.

Spektakl powstaje w ramach projektu Społeczna Scena Debiutów realizowanego przez Teatr WARSawy, producenta spektaklu.

Więcej na stronie Teatru Syrena.