18.11.2021 / Aktualności, Muzeum Woli

Listopad na wystawie „Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz”

Warszawa jest jedną z najbardziej zielonych stolic Europy, a status ten zyskała po 1945 roku.

Ekspozycja „Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz” pokazuje projekty i realizacje pionierki architektury krajobrazu, Aliny Scholtz, w Polsce odpowiedzialnej za powojenną odbudowę warszawskich parków, skwerów i ogrodów.

Wystawę można zobaczyć tylko do 28 listopada.

Weź udział w wydarzeniach:

18 listopada (czwartek)

18:00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie z Klarą-Czerniewską Andryszczyk

18:00 Ekologiczne Osiedle. Przypadek Białołęki Dworskiej – online

21 listopada (niedziela)

12:00 Gra w zielone! Interaktywne zwiedzanie rodzinne

25 listopada (czwartek)

18:00 Nieintencjonalny krajobraz (po)wojennej Warszawy. Między zniszczeniem a odbudową – online

28 listopada (niedziela)

Finisaż. Oprowadzanie kuratorskie po wystawie z całym zespołem kuratorskim