29.01.2024 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Woli

Makata Wolska

Warsztaty haftu dla początkujących i zaawansowanych – poziom umiejętności nie jest najważniejszy.

Tworzymy razem „Makatę wolską”, ucząc się i zdobywając doświadczenie. Zaraz po ukończeniu makata wejdzie do zbiorów Muzeum Warszawy i zawiśnie w pracowni edukacyjnej Muzeum Woli.

Osoby zaczynające swą przygodę z haftem wspomożemy niezbędnymi wskazówkami do pracy, zaś zaawansowane hafciarki i hafciarze będą mogli wykazać się inwencją w doborze ściegów lub nauczyć nowych. Wszystkie materiały dostępne są na miejscu, nad procesem czuwa doświadczona instruktorka haftu.

Wzór makaty opracowała Katarzyna Markiewicz, artystka malarka i hafciarka, której pracownia znajduje się przy ulicy Żelaznej, rodzinnie związana z Wolą. Na schematycznym planie dzielnicy umieściła uproszczone rysunki istniejących ikonicznych miejsc w tej części miasta. Haftując rozmawiamy o historii Woli i Warszawy.

Wstęp bezpłatny.

Gdzie: Muzeum Woli, ul. Srebrna 12

Kiedy: 17 lutego, 16 marca, 20 kwietnia, 18 maja, 15 czerwca (soboty)

Godzina: od 15:00 do 18:00, można dołączyć w dowolnym momencie