fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

22.03.2018 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Muzeum Warszawskiej Pragi

Mała Akademia Praska

Mała Akademia Praska

Mała Akademia Praska to zaproszenie do wspólnego odkrywania prawobrzeżnej Warszawy. Na program składają się interaktywne zwiedzania wystaw, spacery, warsztaty plastyczne i spotkania z artystami. Uczestnictwo w spotkaniach Akademii jest okazją do aktywnego spędzania czasu wolnego, stanowi inspirację do twórczego działania z dziećmi również poza muzeum.

Warsztaty rodzinne dla dorosłych i dzieci w wieku 6–12 lat

PROGRAM:

27 października

Bez butów chodzę
Zajęcia przybliżające pracę projektanta i szewca. Tworzenie przestrzennego modelu obuwia będzie okazją do pracy z prawdziwymi szewskimi kopytami z praskiej pracowni rzemieślniczej.

Prowadzenie: Ewelina Czaplicka, projektantka

10 listopada

Zwiedzam Pragę 100 lat temu
Jak wyglądała Praga w momencie odzyskania niepodległości? W trakcie warsztatów kolażowych stworzymy fantastyczny krajobraz prawobrzeżnej Warszawy, wykorzystując zdjęcia starych kamienic, parków i ulic.

Prowadzenie: Grzegorz Kozera, historyk sztuki i artysta specjalizujący się w technice kolażu

17 listopada

Wycinam, skręcam i odjeżdżam
Warsztaty tworzenia samochodzików, które powstają z kolorowych ścinków skóry. O unikatowości zabawki świadczy wykorzystanie tradycyjnych technik rzemiosła przy tworzeniu nowatorskiej formy.
Prowadzenie: Julia Kutra, projektantka i Zdzisław Miziołek, szewc

Uwaga! Zajęcia wyjątkowo odbywają się w dwóch grupach, 1 grupa: 10:30-11:15, 2. grupa 11:45-12:30.
W każdej grupie jest 16 miejsc (dzieci + opiekunowie).

24 listopada

Projektuję, wykonuję, siedzę
Trudno wyobrazić sobie dom bez krzeseł. Ich projektowanie to prawdziwa sztuka, muszą być funkcjonalne i estetyczne. W trakcie warsztatów spróbujemy wykonać miniaturowe projekty mebli z prostych materiałów, które następnie pokażemy na wystawie.

Prowadzenie: Szymon Węglowski, projektant

8 grudnia

Brokatu nie żałuję
Ostatnie warsztaty odbędą się w przedświątecznej atmosferze. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani rzemieślnicy, którzy opowiedzą o pracy dmuchacza szkła oraz przedstawią etapy produkcji tradycyjnych ozdób. Następnie dzieci wraz rodzicami będą dekorowały tradycyjne szklane bombki, które zabiorą ze sobą do domu.

Prowadzenie: KPZ, rodzinna firma wytwarzająca szklane ozdoby świąteczne.

START: 10.30 (z wyjątkiem zajęć 17 listopada)
CZAS TRWANIA: 90 min
KIEROWNICZKA PROJEKTU: Anna Wigura, anna.wigura@muzeumwarszawy.pl, tel. 22 518 34 07
KOSZT: 10 zł za udział dziecka, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna
LICZBA UCZESTNIKÓW: 30 osób (dzieci wraz z opiekunami)
REZERWACJA: bit.ly/2Qs3Iky