fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

30.09.2022 / Aktualności, Działo się! Fotorelacje, Muzeum Warszawskiej Pragi, nagrody i wyróżnienia, Wydawnictwa

Mazowieckie Zdarzenia Muzealne

Mazowieckie Zdarzenia Muzealne

Odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba”. W XVI edycji konkursu nagrody zdobyły Muzeum Warszawy i Muzeum Warszawskiej Pragi.

Wyróżnienie w kategorii „Wystawa”

Wyróżnienie w kategorii „Wystawa” odebrały kuratorki wystawy „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia”, Lena Wicherkiewicz i Jolanta Wiśniewska, razem z autorką programu towarzyszącego wystawie, Karoliną Jusińską.

Wyróżnienie w kategorii „Projekt edukacyjny”

Wyróżnienie za realizację projektu Miasto tworzą obywatele odebrała Anna Zdanowska z Działu Edukacji Muzealnej Muzeum Warszawy.

2 miejsce w kategorii „Muzea w sieci”

Nagrodę za słuchowisko dokumentalne „Goool! Czyli sport na Pradze” odebrała jego kuratorka, Anna Mizikowska z Muzeum Warszawskiej Pragi.

2 miejsce w kategorii „Wydawnictwo muzealne”

Statuetkę za książkę „Wstecz. Historia Warszawy do początku” odebrała Małgorzata Makowska z Wydawnictwa Muzeum Warszawy.