fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

15.06.2023 / Aktualności, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Warszawskiej Pragi

Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji

Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji

Celem projektu Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji jest zbudowanie kompleksowego, fotograficznego archiwum przemiany prawobrzeżnej Warszawy. Autorkami i autorami tej dokumentacji będą profesjonalni fotografowie i fotografki, ale też mieszkańcy i mieszkanki Warszawy.

Projekt daje możliwość wszystkim chętnym możliwość udziału w warsztatach i spotkaniach, podczas których zdobędą cenne umiejętności potrzebne w tworzeniu fotograficznego archiwum rewitalizacji Pragi.

Migawki/Inspiracje

Inspiracje to spotkania się z tymi, które i którzy przyglądają się miastom i architekturze od dawna, dokumentują je fotografując, a przy okazji opowiadają o swoich odkryciach innym.

14 grudnia (sobota), godz. 10:00
Warsztaty fotograficzne z Filipem Springerem

28 listopada (czwartek), godz. 18:00
Spotkanie z Wojciechem Wilczykiem

10 października (czwartek), godz. 18:00
Spotkanie z Michałem Wiśniewskim

12 września (czwartek), godz. 18:00
Spotkanie z Michałem Łuczakiem

20 czerwca (czwartek), godz. 18:00-19:30
Spotkanie z Filipem Springerem

16 maja (czwartek), godz. 18:00-19:30
Spotkanie z Waldemarem Śliwczyńskim

18 kwietnia (czwartek), godz. 18:00-19:30
Spotkanie z Agnieszką Pajączkowską

14 marca (czwartek), godz. 18:00-19:30
Spotkanie z Wojciechem Nowickim

13 lutego (wtorek), godz. 18:00-19:30
Spotkanie z Agnieszką Rayss

Migawki/Praktyka

Warsztaty fotograficzne z Filipem Springerem:

Warsztaty fotografiiarchitektury mające na celu przeszkolenie grupy społecznych dokumentalistów z procedury fotograficznej. W czasie kilkugodzinnych zajęć przedstawione zostaną podstawowe zasady fotografowania budynków (światło, plany, perspektywa, sprzęt, pory dnia i roku, co ma być w kadrze, a czego ma nie być, kwestie wizerunkowe i prawne).

FOTOGRAFICZNE ARCHIWUM REWITALIZACJI

Zmiana dzieje się na naszych oczach. Zakończony w 2022 roku Zintegrowany Program Rewitalizacji m.st. Warszawy i jego planowany następca całkowicie przeobrażą prawobrzeżną część stolicy.

Praga, Targówek, Grochów, Kamionek zmienią się nie do poznania. Przeobrażeniu ulegnie architektura i urbanistyka miasta, struktura społeczna tych dzielnic, ich kultura, gospodarka i po prostu atmosfera. 

Zmiany spowodowane rewitalizacją obejmują wszystkie dziedziny życia i mają fundamentalny wpływ na mieszkańców i mieszkanki.

Projekt Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji powstał po to, aby przyjrzeć się tej wielkiej przemianie jeszcze w czasie jej trwania. W przyszłości budowana w ten sposób baza zdjęć stanie się źródłem wiedzy o dawnej i współczesnej Warszawie – bezcennym dla badaczy i badaczek i nabierającym wartości z każdym kolejnym rokiem dzielącym nas od formalnego zakończenia programów rewitalizacyjnych.

Odwiedź stronę projektu!

Powstała również strona, która jest początkiem Fotograficznego Archiwum Rewitalizacji Pragi. Autorkami i autorami tej dokumentacji mogą być zarówno profesjonalni fotografowie i fotografki, jak i mieszkańcy, mieszkanki Warszawy.

Odwiedź stronę projektu: www.migawki.muzeumpragi.pl