05.06.2019 / Aktualności, Muzeum Drukarstwa

Muzeum Drukarstwa na X Pikniku Archiwalnym

8 czerwca 2019 roku zapraszamy na X Piknik Archiwalny, w którym uczestniczy także Muzeum Drukarstwa!

Nawiązując do tematu Pikniku – Tajemnice Archiwum  – Muzeum przedstawi nieznane do tej pory okoliczności pozyskiwania artefaktów drukarskich w latach 90. XX wieku. Na dziedzińcu Pałacu Staszica na zabytkowej prasie korektorskiej będzie można odbić  okolicznościowy druk w technice linorytu artystycznego.

Piknik odbędzie się w Pałacu Staszica w godzinach  11.00–17.00.