17.12.2018 / Aktualności, Muzeum Farmacji, nagrody i wyróżnienia

Muzeum Farmacji nominowane do nagrody EMYA

Muzeum Farmacji im. mgr Antoniny Leśniewskiej, oddział Muzeum Warszawy, otrzymało nominację do Nagrody dla Europejskiego Muzeum Roku! To prestiżowe wyróżnienie za najciekawsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania stosowane w muzeach przyznawane jest przez Europejskie Forum Muzeów od 1977 roku.

Wśród 39 kandydatów znalazły się w sumie cztery polskie instytucje, w tym Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej – oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Pana Tadeusza – oddział Zakładu Narodowego Ossolińskich Ossolineum we Wrocławiu oraz Centrum Przełomy – oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Finał konkursu odbędzie się w maju w Sarajewie.

Więcej informacji

Europejskie Forum Muzeów jest organizacją pozarządową, której celem jest wzmacnianie roli muzeów jako instytucji publicznych, wspieranie wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, a także promowanie innowacji.