fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

17.12.2018 / Aktualności, Muzeum Farmacji, nagrody i wyróżnienia

Muzeum Farmacji nominowane do nagrody EMYA

Muzeum Farmacji nominowane do nagrody EMYA

Muzeum Farmacji im. mgr Antoniny Leśniewskiej, oddział Muzeum Warszawy, otrzymało nominację do Nagrody dla Europejskiego Muzeum Roku! To prestiżowe wyróżnienie za najciekawsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania stosowane w muzeach przyznawane jest przez Europejskie Forum Muzeów od 1977 roku.

Wśród 39 kandydatów znalazły się w sumie cztery polskie instytucje, w tym Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej – oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Pana Tadeusza – oddział Zakładu Narodowego Ossolińskich Ossolineum we Wrocławiu oraz Centrum Przełomy – oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Finał konkursu odbędzie się w maju w Sarajewie.

Więcej informacji

Europejskie Forum Muzeów jest organizacją pozarządową, której celem jest wzmacnianie roli muzeów jako instytucji publicznych, wspieranie wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, a także promowanie innowacji.