fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

03.03.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Muzeum Warszawskiej Pragi

Muzeum lokalnie

Muzeum lokalnie

Działania dla świetlic środowiskowych i szkolnych zlokalizowanych na terenie prawobrzeżnej Warszawy.

Chcemy budować autentyczne relacje z naszym otoczeniem. Poznać potrzeby i wspierać organizacje pożytku publicznego oraz szkoły w ich statutowych działaniach. Edukować o mieście, rozwijać zainteresowania młodych warszawian i warszawianek. Także systematycznie zwiększać uczestnictwo dzieci i młodzieży w kulturze w trudnych dla wszystkich czasach pandemii.

Działania Muzeum lokalnie:

Dzięki darowiźnie Fundacji LOTTO zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbywać się będą od marca do czerwca w siedzibach świetlic.

Wraz z partnerami Teatrem Rampa i Domem Kultury Praga zaprosimy mieszkańców Warszawy na spektakl inspirowany warszawskimi legendami. W rolach głównych wystąpią dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych. Zajęcia z dziećmi poprowadzi Joanna Górska, aktorka Teatru Rampa.

Fundacja Wielozmysły przygotuje zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami na wystawie czasowej „Rzeczy do zabawy. Edward Manitus i jego wytwórnia” w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Zajęcia dla dzieci z niepełnosprawnościami odbędą się 9 kwietnia (sobota), godz. 12:00.

Muzeum Warszawskiej Pragi nieodpłatnie udostępni swoją przestrzeń świetlicom środowiskowym i szkolnym na działania artystyczne rozwijające zainteresowania ich podopiecznych.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana:

  • warsztatami muzealnymi w świetlicy,
  • skorzystaniem z sali Muzeum na potrzeby świetlicy.

Skontaktuj się:

Koordynatorka projektu: Karolina Jusińska, tel. 22 518 34 16, karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl

Rezerwacja warsztatów muzealnych w świetlicach (marzec-czerwiec 2022 r.). Limit miejsc ograniczony: Szymon Gotowski Pan Szymon, tel. 883 240 735, kontakt@panszymon.pl

Rezerwacja sali konferencyjnej na potrzeby działań świetlic środowiskowych i terapeutycznych (marzec-czerwiec 2022 r.): Karolina Jusińska, tel. 22 518 34 16, karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl