02.08.2021 / Aktualności, nagrody i wyróżnienia, Warszawa dla obcokrajowców

Muzeum Warszawy laureatem European Language Label

Jury European Language Label w dniu 29.06.2021 r. wybrało najlepsze projekty językowe zgłoszone do konkursu European Language Label 2021. Przyznano pięć Certyfikatów European Language Label oraz wyróżnienia.

Wyróżnienie specjalne z okazji 20-lecia European Language Label w Polsce, za innowacyjne, długofalowe i wielostronne działania edukacyjne mające na celu szerzenie polskiej kultury i języka polskiego, otrzymało Muzeum Warszawy. Koordynator projektów jest Katarzyna Žák-Caplot. To nie pierwsza nagroda dla Muzeum Warszawy. Jesteśmy laureatem European Language Label 2019, European Language Label 2020, oraz laureatem Nagrody dla najlepszych projektów European Language Label perspektywy 2014-2020.

European Language Label

European Language Label (Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych) to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej. Certyfikat jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne.

Muzeum Warszawy realizuje projekty, które przybliżają obcokrajowcom uczącym się języka polskiego historię i kulturę stolicy, a przez to zapraszają ich do integracji ze społecznością Warszawy. Natomiast młodym Polakom Muzeum proponuje poznawanie stolicy w językach obcych. Poza tym Muzeum Warszawy wraz z Bibliotekom zaprasza organizacje, które wspierają obcokrajowców uczących się języka polskiego, prowadzi muzealne projekty językowe oraz wydaje materiały dydaktyczne.

Więcej o działaniach muzealnych dla obcokrajowców można przeczytać na naszej stronie.