fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Szukamy spadkobierców

Muzeum Warszawy jest właścicielem zbiorów, wśród których część podlega ochronie prawa autorskiego. Celem Muzeum jest szerzenie wiedzy o sztuce, historii i Warszawie poprzez prezentowanie i udostępnianie swoich kolekcji. Aby móc korzystać z wizerunków tych zbiorów, Muzeum podjęło działania mające na celu uregulowanie kwestii związanych z autorskimi prawami majątkowymi. Dzięki zgodzie artystów lub spadkobierców twórców na publikację ich utworów, Muzeum będzie mogło udostępniać dzieła sztuki dla szerszego grona odbiorców, a poprzez te działania odkrywać i promować fenomen Warszawy. Muzeum dokłada wszelkich starań w celu odnalezienia wszystkich dysponentów autorskich praw majątkowych do utworów w kolekcji.

W związku z powyższym muzeum prosi o kontakt osoby, które dysponują wiedzą na temat podmiotów uprawnionych z tytułu majątkowych praw autorskich do utworów.

Muzeum poszukuje spadkobierców autorskich praw majątkowych do utworów następujących twórców:

Józef Aumiller (1892-1963)

Edmund Burke (1912-1999)

Tadeusz Cieślewski (1870-1956)

Michał Gawlak (1906-1971)

Henryk Grunwald (1904-1958)

Kontakt:

Zespół ds. Inwentaryzacji i Katalogowania Zbiorów

tel. (+48) 22 656 60 70

Adres urzędowania:
Muzeum Warszawy
Plac Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki)
00-901 Warszawa, piętro VI

Adres korespondencyjny:
Muzeum Warszawy
Rynek Starego Miasta 28
00-272 Warszawa