27.05.2020 / Aktualności, nagrody i wyróżnienia

Nagroda w konkursie Zabytek Zadbany dla Muzeum Warszawy

Siedziba główna Muzeum Warszawy, czyli zespół jedenastu kamienic przy Rynku Starego Miasta 28-42, została laureatem tegorocznej nagrody w konkursie Zabytek Zadbany w kategorii specjalnej: właściwe użytkowanie i stała opieka nad zabytkiem

Tytuł przyznano za wzorowe użytkowanie, właściwą adaptację oraz systematyczne działania konserwatorskie i rewaloryzacyjne w zespole kamienic przy Rynku Starego Miasta i ulicy Nowomiejskiej w Warszawie. Działania są prowadzone z poszanowaniem wartości zabytkowych zarówno odbudowy powojennej, jak i zachowanych i starannie eksponowanych oryginalnych elementów wcześniejszych.

„Zabytek Zadbany” to ogólnopolski konkurs, którego celem jest promocja opieki nad zabytkami poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. W 2020 r. w konkursie wzięły udział 63 zabytki z całej Polski. Jury przyznało 6 nagród i 11 wyróżnień w pięciu kategoriach.