22.06.2022 / Aktualności, Muzeum Woli

Najlepsze wydarzenie architektoniczne 2021

Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy za wystawę w Muzeum Woli.

Najlepszym wydarzenie architektonicznym 2021 roku jest wystawa „Więcej Zieleni! Projekty Aliny Scholtz”!

Kuratorki: Klara Czerniewska-Andryszczyk, Ewa Perlińska-Kobierzyńska
Zespół badawczy: Natalia Budnik, Klara Czerniewska-Andryszczyk, Grupa Projektowa Centrala (Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis), Ewa Perlińska-Kobierzyńska
Projekt wystawy: grupa projektowa Centrala (Małgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis)
Projekt graficzny wystawy: Marta Caban
Produkcja: Monika Mazurek

Wystawa pokazała projekty i realizacje, Aliny Scholtz, pionierki architektury krajobrazu w Polsce odpowiedzialnej za powojenną odbudowę warszawskich parków, skwerów i ogrodów.

Dowiedz się więcej o Alinie Scholtz z artykułu na stronie Muzeum Woli.

W sklepie Muzeum Warszawy kupisz książkę poświęconą Alinie Scholtz: „Alina Scholtz. Projektantka warszawskiej zieleni”.

Zdjęcie główne: widok wystawy, fot. Tomasz Kaczor