fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

22.09.2022 / Aktualności, Muzeum Woli, Wydawnictwa

Noc Księgarń

Noc Księgarń

Bierzemy udział w ogólnopolskim święcie księgarń i czytelników!

Odwiedź Muzeum Woli jeśli chcesz poznać Mirona Białoszewskiego – dziennikarza i reportera. W Muzeum Warszawy odbędzie się spotkanie dotyczące Konrada Brandla – fotografa XIX wiecznej Warszawy. Skorzystaj również ze zniżek na książki.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Muzeum Woli

7 października (piątek), godz. 18.00
Muzeum Woli, ul. Srebrna 12

Podczas spotkania Wojciech Szot opowie o tekstach prasowych Mirona Białoszewskiego, który po wojnie publikował artykuły w warszawskich bulwarówkach. Można je przeczytać w niedawno wydanej książce pod redakcją Wojciecha Szota „Na każdym rogu ta sama truskawka”. Znalazły się w niej reportaże, impresje reporterskie i wywiady autorstwa Białoszewskiego, które ukazywały się na łamach „Kuriera Codziennego”, „Wieczoru Warszawy” i „Świata Młodych” w latach 1946−1950.

Po spotkaniu po wystawie „Białoszewski nieosobny” oprowadzą Magdalena Staroszczyk i Konrad Schiller.

Zdjęcie Wojciecha Szota: Szymon Łaszewski

Muzeum Warszawy

7 października (piątek), godz. 18.00

O książce „Konrad Brandel. Fotorewolwer” i Warszawie w obiektywie wybitnego fotografa rozmawiać będą Piotr Kubkowski i Błażej Brzostek. Spotkanie odbędzie się w Księgarni Muzeum Warszawy.

Książka powstała wg koncepcji Moniki Michałowicz i Karoliny Puchały-Rojek, pod redakcją Moniki Michałowicz, zawiera eseje Moniki Michałowicz i Piotra Kubkowskiego. Książkę kupisz online w sklepie Muzeum Warszawy oraz na miejscu w Muzeum Warszawy.

Henryk Pillati, malarz i ilustrator, na ulicy Mazowieckiej, przed 1894 r., fot. Konrad Brandel, Muzeum Warszawy

Zniżki i promocje

Podczas Nocy Księgarń książka „Konrad Brandel. Fotorewolwer” w promocyjnej cenie 70 zł, pozostałe wydawnictwa Muzeum Warszawy taniej o 15%!

Współorganizatorem wydarzenia jest Noc Księgarń.