14.05.2020 / Muzeum Warszawskiej Pragi, Noc Muzeów

Noc Muzeów z Archiwum Historii Mówionej

Aby poznać miasto nie wystarczy znać historii jego murów, rozkładu ulic itd. Kluczem do duszy miasta są jego mieszkańcy.

W nietypową Noc Muzeów, którą spędzamy raczej w domowym zaciszu, zapraszamy Was w wirtualną podróż po wspomnieniach Pragi. Pragi widzianej oczami jej mieszkańców, stałych bywalców, często osób, których już z nami nie ma.

Archiwum opowieści

Zapraszamy na stronę Archiwum Historii Mówionej. Tu od wielu lat gromadzimy zbiory opowieści i wspomnień dotyczących tej niezwykłej dzielnicy!

Co interesuje Cię najbardziej? Sport na Pradze? Handel? Zoo? Szkoły i zabawy na podwórkach? Każdy znajdzie tu coś dla siebie! Na mapie zaznaczyliśmy miejsca, których dotyczą wspomnienia. W menu znajdziecie luźne określenie ich tematyki.

Mamy dla Was zadanie – zwłaszcza jeśli spędzacie ten wieczór rodzinnie!

Wysłuchajcie kilku lub jednego wybranego fragmentu i spróbujcie go zilustrować:

• może to być rysunek,
  • budowla z klocków,
  • teatralnie odegrana scenka
  • i wszystko cokolwiek przyjdzie Wam do głowy!

Prześlijcie swoją pracę na adres: patrycja.labus-sidor@muzeumwarszawy.pl. Bądźmy razem! A Praga niech da świadectwo życia i pamięci!

Nagraj opowieść

Jeśli opowieści z AHM zainspirowały Was do złożenia Swoich wspomnień – jak widzicie – na dole można je nagrać samemu lub zgłosić się do nas pod nr telefonu 22 518 34 00  i umówić na nagranie.

Zapraszamy!