17.10.2019 / Aktualności, nagrody i wyróżnienia

Nominacja Muzeum Warszawy w European Museum Academy Awards

Miło nam poinformować, że Muzeum Warszawy było nominowane w konkursie European Museum Academy Awards 2019.
Posiedzenie komisji konkursowej odbyło się w Ljubljanie.

Nagrody Europejskiej Akademii Muzealnej – The Micheletti Award oraz The Dasa Award – zostały ustanowione celem uznania wybitnych wyników organizacji, badaczy oraz instytucji kultury. Wyróżniające się placówki, przeprowadzane przez nie studia oraz projekty o skali europejskiej nagradzane są za dokonania wpływające na rozwój dyskursu muzealniczego na arenie międzynarodowej.

Tegoroczną edycję konkursu wygrało Astra National Musem Complex w Sibiu (Rumunia) oraz The Workers’ Museum w Kopenhadze (Dania).

Więcej o European Museum Academy Awards