fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

12.09.2019 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Nowości z list UNESCO

Nowości z list UNESCO

Na listach światowego dziedzictwa UNESCO znajduje się już 1121 wpisów. Swoje miejsce zajmują tu najważniejsze dla ludzkości dobra kultury i przyrody.

Co roku na spotkaniu Komitetu Światowego Dziedzictwa zapadają decyzje o dodaniu lub rozszerzeniu miejsc pretendujących do listy, wpisie lub wykreśleniu miejsc znajdujących się na liście zagrożonych a w ostateczności wykreśleniu z list. W 2019 roku 43 sesja UNESCO odbyła się w Baku w Azerbejdżanie. Tam właśnie zdecydowano o dodaniu kolejnych 29 miejsc i rozszerzeniu jednego z nich.

Podczas naszego nowego, comiesięcznego cyklu spotkań chcemy przybliżyć wybrane z nich, wśród nich rejon Włoch, w którym produkuje się Prosecco, miasto Babilon oraz kopalnie krzemienia pasiastego i neolityczne osady w Krzemionkach.

Kalendarium:

24 września (wtorek), godz. 18.30-20.00 | kup bilet
Conegliano i Valdobbiadene – wzgórza Prosecco. Wykład z degustacją
czytaj więcej


29 października (wtorek), godz. 18.30-20.00 | kup bilet 
Architektura Franka Lloyda Wrighta. Wykład
czytaj więcej


19 listopada (wtorek), godz. 18.30-20.00 | kup bilet 
Babilon – miasto wieczności. Wykład
czytaj więcej


3 grudnia (wtorek), godz. 18.30-20.00 | kup bilet
Kopalnie krzemienia pasiastego. Wykład
czytaj więcej