22.04.2024 / Aktualności, Biblioteka Warszawska, ERASMUS+, Warszawa dla obcokrajowców

O nauce języka obcego poza klasą

Obejrzyj nagranie webinaru o nauce języka obcego poza klasą na przykładzie projektów Muzeum Warszawy i publikacji „Kompetencjownik”.

Webinar porusza zagadnienia:

• Jak zorganizować projekt językowy poza salą lekcyjną?
  • Co jest ważniejsze: przedmiot nauczania czy język?
  • Jak w naturalny sposób zintegrować temat zajęć i naukę języka?
  • Jak wykorzystywać dostępne materiały dydaktyczne i jak je tworzyć na własną rękę?
  • Pracować cyfrowo czy w realu? A może cyfrowo w realu?

Opowiadają:

• Katarzyna Žák-Caplot, realizatorka projektów językowych w przestrzeniach miasta, Muzeum Warszawy i muzealnej biblioteki, która na co dzień pracuje metodą przedmiotowo-językową z osobami z doświadczeniem uchodźczym i migranckim.
  • Olena Bulgakova, pedagożka, psycholożka i edukatorka muzealna.

Dyskusja była okazją do zaprezentowania świeżo wydanej publikacji do nauki języka polskiego jako obcego, zatytułowanej: Kompetencjownik, czyli język w działaniu. Podręcznik powstał we współpracy FRSE z Muzeum Warszawy.