fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

22.06.2023 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Warszawa dla obcokrajowców

Odkryj zieloną Warszawę

Odkryj zieloną Warszawę

Spacery dla nowych mieszkańców i nowych mieszkanek Warszawy oraz osób, które uczą się języka polskiego. Spotkania odbywają się w języku polskim na poziomie B1. 

Warszawa to miejsce, które skrywa wiele tajemnic. To oczywiście miasto zabytków, muzeów, ciekawych ulic i pomników, ale także miasto wszechobecnej zieleni – blisko jedna czwarta Warszawy to parki, ogrody, skwery i zarośla!

Spotkajmy się w poszukiwaniu zielonych miejsc i odkryjmy razem tajemnicze zakątki Warszawy.

HARMONOGRAM SPACERÓW

Czwartki, godz. 17:00.

Bilety (5 złotych) dostępne w kasie lub online (KUP BILET).

Warto zabrać ze sobą coś do picia i jedzenia, i ubrać się adekwatnie do pogody.

27 lipca  – piknik na Golędzinowie

Miejsce spotkania: Pawilon Edukacyjny Kamień (Wybrzeże Puckie 1)

Pierwsze nasze spotkanie to nie tylko odkrywanie zielonej Warszawy, ale też okazja do bliższego poznania się. Na łąkach Golędzinowa zorganizujemy sobie piknik. Zabierzcie ze sobą coś do picia (może być gorąco!), a jeśli macie ochotę i możliwość, to coś do wspólnego jedzenia (ciasto, ciastka, owoce, warzywa, co przyjdzie Wam do głowy). Warto tez zabrać ze sobą koc albo coś, na czym można usiąść.

3 sierpnia   – Port Czerniakowski

Miejsce spotkania: na rogu ulic Solec i Łazienkowskiej

Przy pędzącej i głośnej Trasie Łazienkowskiej ukrył się prawdziwy przyrodniczy skarb. Tym razem spotykamy się przy Pocie Czerniakowskim i przyjrzymy się, jak przyroda radzi sobie w mieście i jak może być różnorodna i bogata.

31 sierpnia   – Łazienki Królewskie

Miejsce spotkania: Wejście przy Belwederze (róg ulic Aleje Ujazdowskie i Belwederska)

Tym razem odwiedzimy królewski park o nieoczywistej nazwie Łazienki. Poznamy nie tylko budynki pałacowe i reprezentacyjne, ale też zieleń tego wyjątkowego miejsca. Poszukamy nieoczywistych roślin i zwierząt.

7 września  – Ogród Saski

Miejsce spotkania: przy fladze na Placu Piłsudskiego

Spotykamy się w historycznie pierwszym w Warszawie publicznym parku. Poznamy jego różnorodną roślinność i poszukamy zapomnianych historii w nim ukrytych. Warto czasami przyjrzeć się zieleni, która jest zapomniana tylko dlatego, że znajduje się w centrum miasta.