fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

18.07.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Warszawa dla obcokrajowców

Odkryj zieloną Warszawę

Odkryj zieloną Warszawę

Spacery dla nowych mieszkańców i nowych mieszkanek Warszawy oraz osób, które uczą się języka polskiego. Spotkania odbywają się w języku polskim na poziomie B1. 

Warszawa to miejsce, które skrywa wiele tajemnic. To oczywiście miasto zabytków, muzeów, ciekawych ulic i pomników, ale także miasto wszechobecnej zieleni – blisko jedna czwarta Warszawy to parki, ogrody, skwery i zarośla!

Podczas naszych kilku mikrowypraw zajrzymy w zielone zakamarki stolicy, będziemy podpatrywać jej najmniejszych mieszkańców i mieszkanki oraz poznawać otaczające nas na co dzień rośliny, od tych najmniejszych, po te ogromne. Spróbujemy przyjrzeć się miastu na nowo i znaleźć w nim tętniące życie, którego często nie zauważamy.

Harmonogram spacerów

Spacery odbywają się w sierpniowe czwartki o godz. 17:00 w różnych lokalizacjach. Każdy spacer trwa około 2 godziny. Udział bezpłatny.

Warto zabrać ze sobą coś do picia i jedzenia, i ubrać się adekwatnie do pogody.

Zapisy: Marcin Matuszewski marcin.matuszewski@muzeumwarszawy.pl

Zielona wyspa w sercu miasta (osiedle Jazdów)

4 sierpnia – miejsce spotkania: przystanek autobusowy Plac na Rozdrożu 02

Spacer po osiedlu domków postawionych dla osób, które odbudowywały Warszawę po wojennych zniszczeniach. Urokliwe miejsce pełne zieleni i wspaniałych historii, a obecnie siedziba wielu ciekawych inicjatyw.

Różnorodność miejskiej zieleni (Kamionkowskie Błonia Elekcyjne, Ogródki Działkowe „Waszyngtona”, Kanał Wystawowy)

11 sierpnia – miejsce spotkania: popiersie Ignacego Jana Paderewskiego przy wejściu do parku od strony Ronda Waszyngtona

Spacer po różnorodnym obszarze w prawobrzeżnej części miasta: miejski park, okolice wyjątkowego zbiornika wodnego i ogródki działkowe. Przyjrzymy się, jak te obszary różnią się od siebie, a w czym są podobne.

Spacer nad Wisłą połączony z oczekiwaniem na zachód słońca, Golędzinów

18 sierpnia – miejsce spotkania: pawilon Edukacyjny „Kamień”

Spacer w okolicach Wisły. Zapoznamy się z wyjątkowym terenem, który daje wiele radości ze spędzania na nim czasu, ale skrywa też wiele tajemnic. Spróbujemy podpatrzeć najmniejszych mieszkańców i zapoznać się z różnorodną roślinnością.