30.08.2021 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla szkół, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry
Oferta edukacyjna dla szkół | Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry
Muzeum znajduje się w głębi Puszczy Kampinoskiej w gminie Czosnów.
Tematy lekcji są dostosowane dla każdego poziomu nauczania, adekwatnie do wieku uczniów i stopnia zaawansowania podstawy programowej oraz sprawności intelektualno-ruchowej.
Wokół Palmir
Lekcja łączy tematykę historyczną i przyrodniczą. Uczniowie poznają lokalną historię z okresu II wojny światowej, prześledzą wydarzenia rozgrywające się w Puszczy Kampinoskiej: wrzesień 1939 r., zbrodnię palmirską, powstanie warszawskie i powojenne ekshumacje. Z pomocą edukatora dokonają interpretacji wybranych eksponatów, przeanalizują przebieg i skutki wydarzeń historycznych, poznają nazwiska osób, które zginęły w potajemnych egzekucjach. Część historyczną uzupełnia spacer wokół muzeum i oprowadzanie po cmentarzu-mauzoleum.
Czas trwania: 90 lub 120 minut
Umiejętności: współpraca z rówieśnikami, korzystanie z ekspozycji muzealnej i pomocy edukacyjnych, koncentracja, krytyczne myślenie
Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu, intelektualną, osoby ze spektrum autyzmu
Przerwane życiorysy
Lekcja prezentuje biografie wybitnych osób na tle historii Polski. Uczniowie przekonają się, jak indywidualne postawy wpływały na losy kraju i narodu. Marszałek Sejmu, wiceprezydent Warszawy, arcymistrz szachowy, twórca Teatru Polskiego Radia, mistrz olimpijski – lekkoatleta, dziennikarz, aktorka i wielu innych tworzą galerię bohaterów lekcji. W trakcie zajęć uczestnicy losują z talii kart fotografie osób, o których będą opowiadać samodzielnie lub w mniejszych grupach.
Czas trwania: 90 lub 120 minut
Umiejętności: analiza tekstów źródłowych, poznanie cech szczególnych eksponatów muzealnych, skupienie i koncentracja, krytyczne myślenie, współpraca z rówieśnikami
Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu, intelektualną, osoby ze spektrum autyzmu
Wokół Palmir – historia i przyroda
Uczniowie poznają lokalną historię z okresu II wojny światowej, prześledzą wydarzenia rozgrywające się w Puszczy Kampinoskiej: wrzesień 1939 r., zbrodnię palmirską, powstanie warszawskie i powojenne ekshumacje. Z pomocą edukatora dokonają interpretacji wybranych eksponatów, przeanalizują przebieg i skutki wydarzeń historycznych, poznają nazwiska osób, które zginęły w potajemnych egzekucjach. Część historyczną uzupełnia spacer przyrodniczy fragmentem ścieżki dydaktycznej Kampinoskiego Parku Narodowego i oprowadzanie po cmentarzu-mauzoleum.
Czas trwania: 90 lub 120 minut
Umiejętności: wyszukiwanie i analiza tekstów źródłowych, praca z eksponatami historycznymi, krytyczne myślenie
Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu
Przerwane życiorysy – bohaterowie mimo woli*
Lekcja prezentuje biografie wybitnych osób na tle historii Polski. Uczniowie przekonają się, jak indywidualne postawy wpływały na losy kraju i narodu. Marszałek Sejmu, wiceprezydent Warszawy, arcymistrz szachowy, twórca Teatru Polskiego Radia, mistrz olimpijski – lekkoatleta, dziennikarz, aktorka i wielu innych tworzą galerię bohaterów lekcji. Łączy ich Kampinos, który dla jednych był wojennym epizodem, dla innych doświadczeniem formacyjnym, niektórzy… zostali w nim na zawsze. W trakcie zajęć uczestnicy losują z talii kart fotografie osób, których życiorysy opracowują w grupach na postawie udostępnionych źródeł, ekspozycji muzealnej i protokołów ekshumacyjnych.
Czas trwania: 90 lub 120 minut
Umiejętności: wyszukiwanie i analiza i interpretacja źródeł historycznych, skupienie i koncentracja, elementy dramy – wystąpienia publiczne, nazywanie emocji w sytuacjach granicznych
Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu
Powstańcza Puszcza Kampinoska 1944
W czasie lekcji opowiadamy o walkach w Puszczy Kampinoskiej na tle historii powstania warszawskiego i sytuacji Polski w czasie II wojny światowej. Uczniowie poznają fenomen, jakim była Niepodległa Rzeczpospolita Kampinoska. Przy wsparciu edukatora uczestnicy zajęć przeanalizują fotografie oraz oryginalne dokumenty – meldunki, grypsy i mapy. Dodatkową wartością lekcji jest prezentacja unikalnych filmów i materiałów z Archiwum Historii Mówionej. Scenariusz lekcji zakłada pracę interaktywną i wykonanie zadań w mniejszych grupach.
Czas trwania: 90 lub 120 minut
Umiejętności: współpraca z rówieśnikami, korzystanie z pomocy edukacyjnych, krytyczna analiza i interpretacja źródeł historycznych, koncentracja, elementy dramy – inscenizowanie scenek historycznych
Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu
Patriotki – biografie niezwykłych kobiet*
Wiek XXI nazywany jest wiekiem kobiet. Przypominamy życiorysy tych, które swoimi osiągnięciami torowały drogę pozostałym, a ze względu na ich patriotyczną postawę zostały aresztowane i potem zamordowane w Puszczy Kampinoskiej. Zawodowo zajmowały się m.in. socjologią, chemią, polityką, pracowały w szkolnictwie, w handlu, często były aktywne społecznie. Wśród ofiar niemieckich egzekucji w Palmirach znajduje się Agnieszka, córka generała Józefa Dowbora-Muśnickiego, senatorka RP Helena Maria Jaroszewicz, a także Alicja Bełcikowska czy Janina Skalska. Kobiety stanowią 10 procent ofiar, które zginęły w palmirskim lesie. Podczas lekcji wspólnie będziemy odkrywać różnice w mentalności społeczeństwa i zmiany, jakie dokonały się w XX wieku. Sprawdzimy także, jak bardzo płeć obecna jest w języku polskim dzisiaj i 100 lat temu.
Czas trwania: 90 lub 120 minut
Umiejętności: wyszukiwanie i analiza źródeł historycznych, skupienie i koncentracja, elementy dramy – wystąpienia publiczne, nazywanie emocji w sytuacjach granicznych, współpraca z rówieśnikami
Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu
*Oferujemy możliwość sprofilowania lekcji biograficznej na zamówienie szkół, które na patronów wybrały np. Janusza Kusocińskiego czy Macieja Rataja.
O tym, co miało zostać zapomniane. Starania Polskiego Czerwonego Krzyża o przeprowadzenie prac ekshumacyjnych w Puszczy Kampinoskiej po II wojnie światowej
Los ofiar które zginęły w Puszczy Kampinoskiej w niemieckich potajemnych egzekucjach z lat 1939-1943, miał na zawsze pozostać nieznany. Tego planu jednak nie udało się okupantom zrealizować.
Wykład przybliża historię ekshumacji prowadzonych przez Polski Czerwony Krzyż po II wojnie światowej na terenie Puszczy Kampinoskiej. Prace te umożliwiły odkrycie zbiorowych mogił ofiar potajemnych egzekucji wykonywanych przez oddziały SS.
Na spotkaniu opowiemy, jak wielkie znaczenie dla rozwoju badań nad zbrodnią w Palmirach, miały starania PCK o zachowanie pamięci i ujawnienie prawdy. Opowiemy też o powstaniu i misji muzeum, zaprezentujemy archiwalne dokumenty i nagrania. Dynamiczna formuła wykładu, połączona z wykorzystaniem multimediów, czyni prezentowany temat atrakcyjnym. Uczestnicy dowiadują się o szczegółach, kulisach i sposobach walki związanej z przywracaniem pamięci o ofiarach III Rzeszy.
Czas trwania: 45 min
Terminy lekcji: w dni otwarcia muzeum (wtorek-piątek), w weekendy po wcześniejszym uzgodnieniu
Godziny: 09:00–15:00
Maksymalna liczba uczestników:
- lekcji muzealnych: 25 osób lub jedna klasa
- spacerów: 25 osób lub jedna klasa
Miejsce spotkania: Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, 05-152 Czosnów, powiat nowodworski
Rezerwacje: e-mail: palmiry@muzeumwarszawy.pl, tel.: +48 22 277 44 94, maria.kaminska@muzeumwarszawy.pl, tel.: +48 725 553 600
Koszt: 250 zł
Do wiadomości mejlowej prosimy dołączyć wypełniony formularz rezerwacji.
REGULAMIN REZERWACJI MUZEUM WARSZAWY
- POSTANOWIENIA OGÓLNE
1.1. Niniejszy Regulamin określa zasady przyjmowania rezerwacji przez Muzeum Warszawy z siedzibą w Warszawie, Rynek Starego Miasta 28, 00-272 Warszawa, wpisane do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Prezydenta m. st. Warszawy pod numerem RIK/8/2000/SPW, NIP: 5251290392, REGON: 016387044, w dalszej części Regulaminu zwanym „Muzeum”.
1.2. Muzeum przyjmuje rezerwacje na następujące usługi, w dalszej części Regulaminu zwane „usługami”:
- oprowadzanie po ekspozycjach stałych i czasowych Muzeum;
- lekcje muzealne, spacery, wirtualne lekcje muzealne, lekcje wyjazdowe – zajęcia edukacyjne przeznaczone dla grup przedszkolnych i szkolnych. Muzeum udostępnia aktualny program lekcji muzealnych na swojej stronie internetowej w zakładce EDUKACJA;
- kameralne spotkania pn. Ciekawi Warszawy – aktywne zwiedzanie ekspozycji Muzeum, przeznaczone dla grup pięcioosobowych;
- spacery z przewodnikiem – dla grup zorganizowanych. Muzeum udostępnia aktualny program spacerów na stronie internetowej w zakładce ZAPLANUJ WIZYTĘ;
- wejścia grup zorganizowanych z przewodnikiem miejskim lub bez przewodnika;
- Muzeum zastrzega sobie prawo ustanowienia obowiązkowej rezerwacji na inne usługi / wydarzenia (np. na warsztaty rodzinne czy dla dorosłych i młodzieży) jeżeli będzie istniała taka konieczność wynikająca z charakteru takiej usługi oraz ograniczonej ilości miejsc w przestrzeni, w której została ona zaplanowana. Informację o wszystkich zaplanowanych wydarzeniach Muzeum publikuje na swojej stronie internetowej.
1.3. Rezerwacje na usługi wymienione w pkt 1.2. są obowiązkowe. Muzeum nie gwarantuje realizacji w/w usług bez zgłoszenia wcześniejszej rezerwacji. Zgłoszenie rezerwacji nie jest równoznaczne z zawarciem umowy o usługę.
1.4. Rezerwacje na usługi wymienione w pkt 1.2. są przyjmowane w zależności od wolnych miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.
1.5. Zasady dotyczące rezerwacji na usługi wymienione w pkt 1.2.6. są ustalane osobno w stosunku do każdego wydarzenia, a informacja o nich jest publikowana na stronie internetowej Muzeum.
1.6. Rezerwacji może dokonać osoba pełnoletnia w imieniu własnym, lub w imieniu instytucji, którą reprezentuje.
1.7. Osoby lub instytucje składające rezerwacje na usługi świadczone przez Muzeum, w dalszej części Regulaminu zwane są „Zamawiającymi”.
- ZASADY PRZYJMOWANIA REZERWACJI
2.1. Muzeum przyjmuje zgłoszenia rezerwacyjne dla grup zorganizowanych lub osób indywidualnych telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Właściwy kontakt do osoby, działu lub oddziału przyjmującego rezerwację jest podany na stronie internetowej przy każdym rodzaju oferty.
2.2. Muzeum przyjmuje rezerwacje na usługi z oferty prezentowanej na stronie internetowej.
2.3. Rezerwacji dokonuje się z wyprzedzeniem:
- 10-dniowym – w przypadku rezerwacji na oprowadzanie, lekcje muzealne, wirtualne lekcje muzealne, kameralne spotkania pn. Ciekawi Warszawy i spacery;
- 4-tygodniowym – w przypadku rezerwacji na zajęcia z oferty pn. Muzeum na życzenie;
- 1-dniowym – w przypadku grup zorganizowanych z przewodnikiem miejskim lub bez przewodnika.
2.4. W celu dokonania rezerwacji dla grupy zorganizowanej lub osób indywidualnych należy wypełnić formularz rezerwacji i przesłać go na wskazany w ofercie adres e-mail. Formularz rezerwacji stanowi załącznik do Regulaminu.
2.5. Formularz rezerwacji wypełnia osoba pełnoletnia: opiekun grupy lub osoba dokonująca rezerwacji indywidualnie.
- POTWIERDZENIE REZERWACJI
3.1. Do Zamawiającego, który złożył rezerwację na usługi wymienione w pkt 1.2.1-4 zostanie wysłana, na podany przez niego adres mailowy, wiadomość ze szczegółami przyjętej rezerwacji.
3.2. Zamawiający jest zobowiązany do potwierdzenia udziału w zajęciach do piątku w tygodniu poprzedzającym dzień zarezerwowanej usługi.
3.3. Zasady dotyczące potwierdzenia rezerwacji na usługi wymienione w pkt 1.2.6 są ustalane osobno w stosunku do każdego wydarzenia.
3.4. W przypadku zmian dotyczących potwierdzonej rezerwacji (np. zmiany liczebności grupy) Zamawiający jest zobowiązany do poinformowania osoby, działu lub oddziału w którym dokonał rezerwacji o zaistniałych zmianach telefonicznie lub pocztą elektroniczną.
3.5. Muzeum w sytuacjach wyjątkowych zastrzega sobie prawo anulowania rezerwacji lub przełożenia jej na inny termin, po konsultacji z Zamawiającym.
- LICZEBNOŚĆ GRUPY
4.1. Zasady dotyczące dopuszczalnej liczebności grup zorganizowanych w Muzeum są uwarunkowane względami bezpieczeństwa, względami konserwatorskimi oraz troską o komfort zwiedzających.
4.2. Muzeum przyjmuje rezerwacje na usługi wymienione w pkt 1.2.1-4 zgodnie z aktualnie obowiązującymi limitami osobowymi, które są podane dla każdej lokalizacji na stronie internetowej.
4.3. Przekroczenie dopuszczalnej liczby osób w grupie powoduje natychmiastowe anulowanie rezerwacji.
4.4. Zadeklarowana przez Zamawiającego w Formularzu rezerwacji liczba osób w grupie powinna zgadzać się ze stanem faktycznym. W przypadku stawienia się w Muzeum większej liczby osób niż zadeklarowana przewodnik / edukator może odmówić wykonania usługi, jeśli zmiana liczebności grupy nie została wcześniej przez Zamawiającego uzgodniona w procesie rezerwacji zajęć. W takiej sytuacji koszt nieprzeprowadzenia usługi będzie ponosił Zamawiający.
4.5. W przypadku usługi określonej w pkt 1.2.5 liczebność grupy zorganizowanej może przekroczyć 25 osób jeśli uwarunkowania lokalizacji, której dotyczy rezerwacja, na to pozwalają. Decyzję w tej sprawie podejmuje pracownik przyjmujący rezerwację na podstawie posiadanych informacji i aktualnie obowiązujących limitów.
4.6. Ze względu na uwarunkowania, o których mowa w pkt 4.1. Muzeum zastrzega sobie prawo do czasowego ustanowienia osobnych zasad dotyczących dopuszczalnej liczebności grup zorganizowanych na poszczególnych ekspozycjach Muzeum.
4.7. Limit miejsc na usługi wymienione w pkt 1.2.6 jest ustalany osobno w stosunku do każdego wydarzenia.
- DANE OSOBOWE
5.1. Administratorem danych osobowych Zamawiających jest Muzeum Warszawy z siedzibą w Warszawie, Rynek Starego Miasta 28, 00-272 Warszawa, wpisane do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Prezydenta m. st. Warszawy, pod numerem RIK/8/2000/SPW, NIP: 5251290392, REGON: 016387044.
5.2. Z inspektorem ochrony danych można skontaktować się mailowo: dane.osobowe@muzeumwarszawy.pl lub listownie na adres korespondencyjny Muzeum Warszawy.
5.3. Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na zasadach określnych w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) – dalej zwane RODO.
5.4. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b w celu związany z realizacja usługi rezerwacji oraz kontaktu z Zamawiającymi.
5.5. Zamawiającym przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy Zamawiający uzna, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO.
5.6 Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do dokonania rezerwacji. W przypadku niepodania danych nie będzie możliwe zrealizowanie usługi rezerwacji.
5.7. Odbiorcą danych osobowych Zamawiających będą podmioty upoważnione do przetwarzania na podstawie umowy powierzenia danych w ww. celu, podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa oraz pracownicy Muzeum Warszawy związani z wykonaniem danej usługi, dla której udostępnione zostały Muzeum Warszawy dane osobowe;
5.8. Dane osobowe Zamawiających nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
5.9. Dane osobowe Zamawiających nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w formie profilowania.
5.10. Dane osobowe będą przechowywane przez czas realizacji usługi i w okresie do przedawnienia roszczeń z niej wynikających, w tym roszczeń publiczno-prawnych chyba że przepisy szczególne przewidują dłuższy okres przechowywania.
5.11. Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych zostanie przesłana do Zamawiających na wskazany przez nich adres e-mail wraz z powiadomieniami automatycznie wysyłanymi przez System rezerwacji.
5.12. Muzeum nie ponosi odpowiedzialności za skutki podania nieprawdziwych lub błędnych danych osobowych przez Zamawiających.
- PŁATNOŚCI
6.1. Koszty biletów wstępu do Muzeum oraz usług określa cennik Muzeum. Informacja o wszystkich opłatach jest publikowana na stronie internetowej Muzeum.
6.2. Opłaty za usługi są dokonywane:
- przed realizacją usługi – gotówką lub kartą płatniczą w kasie oddziału, w dniu realizacji usługi;
- po realizacji usługi – przelewem na rachunek bankowy Muzeum, na podstawie faktury wystawionej w terminie do 14 dni kalendarzowych po dniu wykonaniu usługi.
6.3. Zamawiający zamiar płatności przelewem powinien zgłosić podczas procesu rezerwacji – wypełniając formularz rezerwacji.
6.4. Zasady płatności za usługi, o których mowa w pkt 1.2.6 są ustalane osobno dla każdego wydarzenia.
6.5. Muzeum wystawia faktury/faktury uproszczone na podstawie danych zawartych w formularzu rezerwacji Zamawiającego.
- REZYGNACJA Z REZERWACJI
7.1. Ewentualna rezygnacja z rezerwacji na usługi wymienione w pkt 1.2.1-4 powinna być zgłoszona telefonicznie lub pocztą elektroniczną najpóźniej na 72 godziny przed planowanym terminem wizyty.
7.2. W przypadku braku zawiadomienia o rezygnacji z rezerwacji na usługi wymienione w pkt 1.2.1-4, lub rezygnacji później niż 72 godziny przed ustalonym terminem wizyty, Muzeum wystawia Zamawiającemu fakturę lub paragon w wysokości ceny usługi za gotowość pracowników Muzeum do świadczenia usługi
- SPÓŹNIENIE GRUPY ZORGANIZOWANEJ
8.1. Zamawiający jest zobowiązany do punktualnego przybycia do Muzeum. Za czas rozpoczęcia realizacji usługi uznaje się godzinę ustaloną w trakcie procesu rezerwacji.
8.2. Czas oczekiwania przewodnika / edukatora na grupę wynosi 30 minut.
8.3. W przypadku spóźnienia grupy zorganizowanej wynoszącego ponad 30 minut lub niewykupienia rezerwacji Muzeum zastrzega sobie prawo do nie wpuszczenia grupy i obciążenia należnością, o której mowa w pkt 7.2-3.
8.4. W przypadku spóźnienia się grupy przewodnik / edukator ma prawo skrócenia realizacji usługi o czas, jaki spóźniła się grupa.
POZOSTAŁE UREGULOWANIA
9.1. Opiekun ma obowiązek pozostania z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum oraz trwania lekcji online.
9.2. Opiekun grupy odpowiada za bezpieczeństwo i zachowanie grupy w Muzeum oraz jest zobowiązany do współpracy z przewodnikiem / edukatorem w celu utrzymania dyscypliny w grupie.
9.3. W trakcie pobytu w Muzeum zwiedzający są zobowiązani do przestrzegania Regulaminu zwiedzania w Muzeum Warszawy.
9.4. W przypadku, gdy zachowanie członków grupy w sposób rażący narusza ogólnie przyjęte zasady zachowania w miejscach publicznych oraz Regulamin zwiedzania w Muzeum Warszawy przewodnik / edukator ma prawo do przerwania realizacji usługi. W takim przypadku koszty opłacone wcześniej przez Zamawiającego nie podlegają zwrotowi.
9.5. Podczas zajęć mogą być wykonywane zdjęcia na potrzeby Muzeum Warszawy, jeżeli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o wcześniejszą informację.
9.6. Zajęcia online nie mogą być nagrywane.
9.7. Złożenie rezerwacji jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
9.8. Muzeum zastrzega sobie prawo do dokonania zmiany Regulaminu.
9.9. W sprawach nieuregulowanych w Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa, w szczególności ustawy Kodeks cywilny, Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) oraz Kodeksu cywilnego a w odniesieniu do osób fizycznych, dokonujących czynności niezwiązanych bezpośrednio z ich działalnością gospodarczą lub zawodową – przepisy ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz. U. z 2019 r., poz. 134), w szczególności na podstawie art. 38 pkt 12 powołanych przepisów prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów o świadczenie usług w zakresie kulturalnym.
9.10. Regulamin obowiązuje od 27 sierpnia 2021 roku.
9.11 W przypadku wątpliwości wyjaśnień udziela Dział Edukacji Muzealnej telefonicznie,
w dni powszednie w godzinach 9:00 – 16:00, pod numerem telefonu 22 277 43 78 lub mailowo pod adresem: edukacja@muzeumwarszawy.pl.
Klauzula informacyjna
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej zwane „RODO” − informujemy, że:
- Administratorem danych osobowych Zamawiających jest Muzeum Warszawy z siedzibą w Warszawie, Rynek Starego Miasta 28, 00-272 Warszawa, wpisane do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Prezydenta m. st. Warszawy, pod numerem RIK/8/2000/SPW, NIP: 5251290392, REGON: 016387044.
- Z inspektorem ochrony danych można skontaktować się mailowo: dane.osobowe@muzeumwarszawy.pl lub listownie na adres korespondencyjny Muzeum Warszawy.
- Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b w celu związanym z realizacją usługi rezerwacji oraz kontaktu z Zamawiającymi.
- Zamawiającym przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy Zamawiający uzna, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO.
- Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do dokonania rezerwacji. W przypadku niepodania danych nie będzie możliwe zrealizowanie usługi rezerwacji.
- Odbiorcą danych osobowych Zamawiających będą podmioty upoważnione do przetwarzania na podstawie umowy powierzenia danych w ww. celu, podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa oraz pracownicy Muzeum Warszawy związani z wykonaniem danej Usługi, dla której udostępnione zostały Muzeum Warszawy dane osobowe;
- Dane osobowe Zamawiających nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
- Dane osobowe Zamawiających nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym w formie profilowania.
- Dane osobowe będą przechowywane przez czas realizacji usługi i w okresie do przedawnienia roszczeń z niej wynikających, w tym roszczeń publiczno-prawnych, chyba że przepisy szczególne przewidują dłuższy okres przechowywania.
NA ZAMÓWIENIE REALIZUJEMY
Oprowadzanie po wystawie stałej (45 min) – 200 zł
Oprowadzanie po wystawie stałej i po cmentarzu (90 min) – 250 zł
Lekcja kameralna (do 8 uczestników) – 150 zł
Lekcje/wykłady u zamawiającego na tematy z oferty edukacyjnej (60 min) – 280 zł
Lekcje (90 minut)/wykłady (60 minut) po wcześniejszym uzgodnieniu – 250 zł, m.in.:
- Przybliżenie postaci i osiągnięć Janusza Kusocińskiego
liceum, technikum – historia, zakres rozszerzony: 49.1-5, - Patriotki – biografie kobiet zamordowanych w Kampinosie
liceum, technikum – historia, zakres rozszerzony: 49.1-5, - Gwiazdy pośród krzyży – żydowskie ofiary egzekucji
liceum, technikum – historia, zakres rozszerzony: 49.1-5, - Powstanie styczniowe w Kampinosie
liceum, technikum – historia, zakres rozszerzony: 32.1, - Powstańcze Oddziały Specjalne „Jerzyki” AK – od Związku Młodzieży z Dalekiego Wschodu do konspiracji i partyzantki
szkoła podstawowa, klasy 4–8 – historia: I.1, 4, 5; II.1–5; III.2
liceum, technikum – historia, zakres rozszerzony: 25.5; 33.1, 3. Korzystamy z materiałów udostępnionych dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Pamięci Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki” Armii Krajowej i ich Komendanta płk. Jerzego Strzałkowskiego.
Wykłady dla Uniwersytety Trzeciego Wieku (rezerwacje od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–15:00, Dział Edukacji Muzealnej Muzeum Warszawy, e-mail: edukacja@muzeumwarszawy.pl, tel.: 665 645 603) – 300 zł, m.in.:
- Przybliżenie postaci i osiągnięć Janusza Kusocińskiego,
- Patriotki – biografie kobiet zamordowanych w Kampinosie,
- Gwiazdy pośród krzyży – żydowskie ofiary egzekucji,
- Powstanie styczniowe w Kampinosie,
- Powstańcze Oddziały Specjalne „Jerzyki” AK – od Związku Młodzieży z Dalekiego Wschodu do konspiracji i partyzantki.
ZAPISZ SIĘ NA NEWSLLETER
Jeśli chcesz być na bieżąco z ofertą edukacyjną dla szkół, Muzeum Warszawy i oddziałów, zapisz się na newsletter.
Dostaniesz informacje o aktualnej ofercie lekcji, warsztatów, spacerów muzealnych, zimowych i letnich programach zajęć, lekcjach towarzyszących wystawom czasowym, a także o materiałach edukacyjnych do pobrania oraz informacje o szkoleniach, warsztatach i konferencjach dla nauczycieli i nauczycielek.