03.11.2017 / Aktualności, WARSZAWA W BUDOWIE

Wyniki konkursu na plac Centralny

Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy oraz organizatorzy festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE 9 zapraszają na ogłoszenie wyników konkursu na plac Centralny, połączone z otwarciem wystawy prac konkursowych i inauguracją konsultacji społecznych wokół zwycięskich koncepcji.

W lipcu tego roku Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy ogłosiło konkurs na opracowanie koncepcji funkcjonalno-przestrzennej placu Centralnego – fragmentu placu Defilad pomiędzy Pałacem Kultury i Nauki, przyszłymi budynkami Muzeum Sztuki Nowoczesnej i teatru TR Warszawa, planowaną zabudową na południe od osi ul. Złotej oraz ulicą Marszałkowską. Nazwa „plac Centralny” została wprowadzona na potrzeby konkursu w celu odróżnienia dyskutowanego obszaru od placu Defilad, który zajmuje znacznie większy teren.

Podczas ogłoszenia wyników, jury konkursowe przedstawi pięć najlepszych koncepcji zgłoszonych w I etapie konkursu. Przez dziesięć kolejnych dni wszystkie prace konkursowe będzie można obejrzeć na wystawie w Sali Kruczkowskiego w Pałacu Kultury i Nauki. W ramach programu konsultacji społecznych “Jaki Plac Centralny?”, warszawiacy będą też mieli okazję nawiązać dialog z organizatorami konkursu oraz wyrazić swoje opinie na temat nagrodzonych propozycji.