fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

03.10.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy, Muzeum Woli

Oprowadzania i spacery wokół Izby Pamięci na Woli

Oprowadzania i spacery wokół Izby Pamięci na Woli

Zapraszamy wszystkich do odwiedzania Izby Pamięci. W sąsiedztwie Cmentarza Powstańców Warszawy i na skraju Parku Powstańców Warszawy czekają wystawy w Sali Świadectw i Historii oraz Mur Pamięci.

Wydarzenia przeznaczone są dla osób dorosłych, młodzieży, rodzin z dziećmi w wieku od 13 lat wzwyż.

Bilety do kupienia i pobrania online.

Godziny otwarcia: wtorek—niedziela 14:00—18:00

Harmonogram wydarzeń:

O historii Cmentarza Powstańców Warszawy oraz poległych w działaniach wojennych, a także cywilnych ofiar walki opowie kierownik Izby Pamięci, Michał Wójcik.

Projektanci z pracowni Bujnowski Architekci, Piotr Bujnowski oraz Maciej Koczocik opowiedzą o tym, co ich inspirowało w pracy przy projektowaniu budynku poświęconego cywilnym ofiarom powstania warszawskiego.

  • 22 października (sobota), godz. 12:00-13:00, koszt 5 zł
    Autorskie oprowadzenie po wystawie „Śmierć miasta”
    Więcej informacji i bilety

Zygmunt Walkowski, specjalista w dziedzinie interpretacji przedwojennych zdjęć Warszawy, opowie o wystawie czasowej w Sali Świadectw Izby Pamięci, która przedstawia mapę prowizorycznych grobów i miejsc egzekucji mieszkanek i mieszkańców miasta.

Spacer po zabytkowym Cmentarzu Powstańców Warszawy, poprowadzi Ewa Andrzejewska, znana i ceniona przewodniczka miejska. Opowie o powodach stworzenia cmentarza, jego założeniach urbanistycznych oraz historii.

  • 27 października (czwartek), godz. 18:00-21:00, wstęp wolny
    Pokaz filmu „Kanał” – z prelekcją i dyskusją Kai Klimek
    Więcej informacji i bilety

Spotkanie w ramach cyklu „Nie zamykaj oczu. Kino (po)wojenne” to filmy, które ukazują doświadczenie wojny, przetrwania, ucieczki oraz próby odnalezienia się w horrorze wojny, które podejmują bohaterowie, np. młodzi powstańcy w filmie „Kanał”.

Zdjęcie główne: Jakub Celej