fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

30.09.2024 / Aktualności, Korczakianum, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli

Pętle indukcyjne

Pętle indukcyjne

Podjęliśmy istotny krok w kierunku zwiększenia dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, instalując pętle indukcyjne. Te specjalistyczne urządzenia mają na celu wspieranie osób korzystających z aparatów słuchowych, umożliwiając im lepsze słyszenie komunikatów w muzeum.

Większość pętli indukcyjnych zamontowano przy kasach, aby ułatwić komunikację podczas zakupu biletów czy uzyskiwania informacji. Działanie urządzeń jest automatyczne – nie wymagają one żadnej obsługi i są stale gotowe do użycia. Pętle indukcyjne sygnalizowane są charakterystycznym piktogramem ucha na niebieskim tle, który informuje o możliwości skorzystania z urządzenia.

Pętle indukcyjne w Muzeum Warszawy i oddziałach

Wszystkie kasy biletowe w Muzeum Warszawy, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli, Muzeum Farmacji, Muzeum Drukarstwa i Korczakianum wyposażone są  w pętle indukcyjne oznaczone odpowiednim piktogramem.

Jak działa pętla indukcyjna?

Składa się ona z mikrofonu oraz wzmacniacza. Osoby z aparatami słuchowymi mają w nich specjalny przełącznik, który należy aktywować po zobaczeniu piktogramu pętli. Po jego włączeniu, dźwięk z mikrofonu jest transmitowany bezpośrednio do aparatu słuchowego, co pozwala na wyraźne słyszenie komunikatów, eliminując szumy otoczenia.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków m.st. Warszawy.