07.12.2015 / Aktualności, Działalność naukowa, Działo się! Fotorelacje, Muzeum od nowa

Po konferencji „Skąd się wzięli warszawiacy?”

W Muzeum Warszawskiej Pragi 3 i 4 grudnia odbyła się konferencja naukowa „Skąd się wzięli warszawiacy. Konsekwencje społeczne, ekonomiczne i kulturowe migracji”.

Podczas siedmiu zróżnicowanych paneli uczestnicy pochylali się zarówno nad zagadnieniami historycznymi, jak i współczesnymi. W konferencji udział wzięli naukowcy nie tylko polscy, ale też zagraniczni. Ku naszej – jako organizatora – radości, konferencja cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Do tego stopnia, że czasem brakowało krzeseł dla wszystkich słuchaczy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i słuchaczom.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Modernizacja, konserwacja oraz digitalizacja obiektów zabytkowych siedziby głównej Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta w Warszawie, będącego częścią Programu Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego przy wsparciu udzielonym z funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.