20.03.2020 / Aktualności, Działalność naukowa

Prace dyplomowe o rozwoju Warszawy – zmiana terminu nadsyłania prac

Zapraszamy autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich obronionych na warszawskich uczelniach w 2019 r. do udziału w wydarzeniu organizowanym wspólnie przez Prezydenta m.st. Warszawy i Muzeum Warszawy.

Nowy termin nadsyłania zgłoszeń, zmieniony ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, upływa 19 czerwca 2020 r.

Nagroda, którą miasto przyznaje od 2016 r., wspiera zainteresowanie młodych badaczy sprawami Warszawy i wspólnego tworzenia jej tożsamości.

Szeroki zakres tematyczny konkursu daje możliwość uczestniczenia studentom reprezentującym wszystkie dziedziny i dyscypliny naukowe, które uważają za ważne dla rozwoju Warszawy: sztuka, rolnictwo miejskie, planowanie przestrzenne, ochrona środowiska i gospodarowanie odpadami, zrównoważony transport czy idea smart city.

Tegoroczne prace będą oceniane przez jury konkursowe pod kątem:

• umieszczenia problemu badawczego w kontekście rozwoju Warszawy;
  • wartości naukowej pracy, w tym ogólnej metodologii i sposobu ujęcia problemu;
  • wartości społecznej tj. wpływ wyników i wniosków badawczych na rozwój Warszawy w przypadku ich zastosowania;
  • praktycznej możliwości wykorzystania wyników i wniosków badawczych w przedsięwzięciach realizowanych przez m.st. Warszawę.

Nagrody przyznamy w dwóch kategoriach:

• rozprawy doktorskie – nagroda główna wynosi 15 tys. złotych oraz trzy wyróżnienia – po 6 tys. złotych;
  • prace magisterskie – laureat nagrody głównej otrzyma 7 tys. złotych, a autorzy trzech wyróżnionych prac – po 3 tys. złotych.

Zgłoszenia należy złożyć osobiście lub przesłać pocztą do 19 czerwca 2020 r. na adres Centrum Komunikacji Społecznej, ul. L. Kruczkowskiego 2, Warszawa 00-412.

Laureatów Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy poznamy podczas gali organizowanej w Muzeum Warszawy.

Regulamin konkursu oraz wzór formularza zgłoszeniowego można pobrać ze strony https://www.um.warszawa.pl/NP

Ze względu na sytuację epodemiczną dla osób zainteresowanych ubieganiem się o Nagrodę, poza drogą pocztową, stworzyliśmy możliwość elektronicznego zgłaszania prac.

Na adres: naukowa@um.warszawa.pl należy przesłać formularz zgłoszeniowy wraz z podpisami oraz w wersji edytowalnej, a wymagane w regulaminie załączniki powinny być zapisane w formacie PDF.

W przypadku zgłoszenia przesyłanego mailem, gdy łączna objętość przekracza 10MB, należy zapisać je w postaci linku do plików umieszczonych na dysku internetowym (tzw. chmurze). W przypadku zmiany sytuacji epidemiologicznej możliwe będzie poproszenie Państwa o dostarczenie podpisanej wersji papierowej formularza zgłoszeniowego we wskazanym terminie.