13.05.2020 / Aktualności, Muzeum Woli

Prace nad termomodernizacją budynku Muzeum Woli

Trwa ostatni etap projektu Termomodernizacja zabytkowego budynku Muzeum Wolioddziału Muzeum Warszawy.

Efektem projektu będzie ograniczenie zużycia energii pierwotnej w budynku użyteczności publicznej jakim jest Muzeum Woli i ograniczenie emisji CO2  oraz zanieczyszczenia powietrza na terenie Warszawy.

Projekt obejmuje prace związane z ociepleniem poddasza budynku, zmianą systemu wentylacji, kompleksową przebudową systemu centralnego ogrzewania, wymianą oświetlenia na energooszczędne oraz prace projektowe.

Pierwszym etapem projektu były prace przygotowawcze obejmujące wykonanie niezbędnych projektów, audytu oraz przygotowanie Studium Wykonalności projektu. W kolejnym etapie przewidziano prace budowlano-montażowe związane z ociepleniem stropu poddasza, wymianą instalacji e.o. i wymiana oświetlenia.

Następny etap to wprowadzenie wentylacji mechanicznej, ostatnim etapem projektu będzie realizacja audytu energetycznego ex-post.

Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego rozpoczęto 01.01.2016 r. ma zakończyć się w październiku 2020 r.