31.10.2019 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin, Muzeum Warszawskiej Pragi

Praskie Atelier | warsztaty dla rodzin

Będzie wesoło, kreatywnie i ciekawie. Wykorzystując przeróżne materiały, stworzymy prace, które będą odnosiły się do praskich motywów i historii. Inspiracji poszukamy na wystawie i za muzealnym oknem. Czy uda nam się dostrzec to, co decyduje o wyjątkowym charakterze Pragi?
Każde warsztaty będą zorganizowane wokół jednego hasła, które będzie punktem wyjścia do twórczej zabawy.

Na cykl zaprasza Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Fundacja Atelier.

2 listopada (sobota), godz. 10.30 Kup bilet
ŚWIĄTYNIA
Ważnym elementem wnętrz praskich świątyń jest ich ornamentyka. Omówimy tematy malowideł pokrywających ściany żydowskich modlitewni w Muzeum Warszawskiej Pragi, a następnie stworzymy projekt własnego ornamentu.

16 listopada (sobota), godz. 10.30 | Kup bilet
BAZAR
Warzywa, owoce, ubrania, zegarki…to wszystko możemy znaleźć na Bazarze Różyckiego. Każdy z tych przedmiotów może stać się tematem martwej natury. Uczestnicy warsztatów wykonają kolaże nawiązujące kompozycją do tego popularnego gatunku malarskiego.

30 listopada (sobota), godz. 10.30 | Kup bilet
RZEKA
Kto pływa w Wiśle? Gdzie mieszkają kormorany? Uczestnicy stworzą plastyczny opis praskiej strony Wisły. Prace połączymy w jedną kompozycję.

14 grudnia (sobota), godz. 10.30 | Kup bilet
OZDOBY ŚWIĄTECZNE
Na warsztatach przygotujemy zestaw ozdób świątecznych. W pracy plastycznej nawiążemy do praskich motywów.

Liczba osób: 30

Wstęp: bilet dla dziecka 10 zł, bezpłatny wstęp dla opiekuna

Bilety: dostępne w kasie muzeum i online

Gdzie: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul Targowa 50/52