fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

30.01.2019 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin, Muzeum Warszawskiej Pragi

Praskie Atelier

Praskie Atelier

Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Fundacja Atelier zapraszają na cykl warsztatów varsavianistyczno-artystycznych dla rodzin. Spotkania są okazją do wymiany pokoleniowych doświadczeń i wspólnej twórczej zabawy. Inspiracjami do projektów artystycznych będą praskie opowieści.

Start: 10.30
Czas trwania: 90 minut
Liczba uczestników: 30 osób
Dla kogo: dzieci w wieku 6–12 lat
Bilety: 10 zł za udział dziecka, wstęp wolny dla dorosłego opiekuna

 

TERMINY

16 marca | Mapa muzeum
Do czego służą mapy? Czy potrzebujemy mapy w muzeum? Jak oglądamy wystawy i na co zwracamy uwagę? Które elementy wystaw są ważne? Jakie obiekty najbardziej zainteresowały dzieci, a jakie dorosłych? Podczas warsztatów odpowiemy na wszystkie te pytania i wspólnie stworzymy kolaże – autorskie mapy muzeum.

30 marca | Szyte i klejone
Praga była i jest dzielnicą warszawskich rzemieślników. Dawniej wiele przedmiotów codziennego użytku było tworzonych przez pojedyncze osoby, które od początku do końca wykonywały swój produkt. Na chwilę powrócimy do tych tradycji – będziemy projektować buty, torebki, parasole, obwoluty i wiele innych przedmiotów oraz samodzielnie je szyć, kleić i ozdabiać.

13 kwietnia | Kudłate czy skrzydlate
Jedną z najpopularniejszych praskich atrakcji jest zoo – masywne słonie i nosorożce, kudłate lamy i pierzaste strusie, kolorowe papugi i biało-czarne pingwiny! Zabawimy się kolorami, fakturami i formami tworząc z papierów, sznurków, wstążek i wielu innych materiałów wizerunki zwierząt i ptaków, mieszkańców warszawskiego zoo.

27 kwietnia | Makieta miasta
Czym jest miasto? Które budynki i miejsca są ważne? Jakie są nasze ulubione miejsca na Pradze i dlaczego właśnie te? Razem stworzymy makiety wybranych praskich zakątków.

11 maja | Maszyna
Czym jest maszyna? Jak działa i jakie ma funkcje? Na wystawie obejrzymy tradycyjne sprzęty z Pragi – laskę do mierzenia konia w kłębie czy maszynę do robienia kajzerek. A współcześnie, jakie urządzenia dzieci uważają za potrzebne? Wspólnie opracujemy różne prototypy maszyn.

25 maja | Praga przyszłości w kolażu
Jak wyglądała Praga dawniej, jak wygląda dziś, a jaka będzie w przyszłości? Stworzymy kolaże prezentujące historię wybranych praskich miejsc używając wizerunków dawnych i współczesnych obiektów. Następnie uzupełnimy je o to, co chcielibyśmy widzieć tam w przyszłości.

8 czerwca | Mosty
Podwieszane jak most Świętokrzyski czy wspierające się na filarach jak most Poniatowskiego? Jakie mosty są w Warszawie? Czy ich wygląd i konstrukcja są związane z epoką, w której zostały zbudowane? Z różnorodnych materiałów zbudujemy mosty pomiędzy prawo- i lewobrzeżną Warszawą, a na końcu przetestujemy ich konstrukcję!