fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

04.03.2024 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

Praskie Prażyny

Praskie Prażyny

Plebiscyt „Praskie Prażyny” to pierwsza edycja święta sąsiedzkiej życzliwości. Mamy nadzieję, że stanie się nową tradycją. Pomysłodawcą inicjatywy jest Dom Kultury Praga, partner wydarzenia. Statuetki zostały przygotowane przez FabLab na Targowej prowadzony przez Stowarzyszenie Robisz TO!

Osoby z sąsiedztwa można typować w swoim imieniu albo w imieniu grupy mieszkańców w ośmiu kategoriach. W każdej z nich można podać jedną osobę. W tej edycji nagrody dotyczą Pragi-Północ. 

Podaj kontakt (e-mail lub telefon) osoby, której chcesz przyznać nagrodę (w imieniu swoim lub grupy mieszkańców) poprzez formularz do 16 marca do godz. 13:00: forms.office.com/e/P3XRAvYLsX

„Praskie Prażyny” przyznajemy w ośmiu kategoriach:

  1. Najsympatyczniejszy sprzedawca/sprzedawczyni – zawsze wita nas uśmiechem, jest pomocna/-y i ma czas na anegdotki z dzielnicy. 
  2. Najmilszy rzemieślnik/-czka/naprawiacz – potrafi naprawić wszystko i nie ma dla niej/niego rzeczy niemożliwych.
  3. Najpyszniejsza jadłodajnia/garkuchnia – praskie specjały (i nie tylko), coś na mały i większy głód i przemiła obsługa. Takie miejsce, które zasługuje na to wyróżnienie. 
  4. Najlepszy sąsiedzki pomocnik/pomagacz – wielka siata z zakupami do wniesienia w budynku bez windy? Szybka życiowa porada? Szklanka cukru? Każdy z Was ma na pewno taką osobę na swoim osiedlu. 
  5. Ninja psiej kupy – wie, że psia kupa to też sprawa właściciela. Potrafi uprzątnąć ją w oka mgnieniu. 
  6. Najlepszy/-a śpiewczka/śpiewak mieszkaniowy – słuchanie jego/jej wieczornej serenady to czysta przyjemność. Dźwięki jego/jej głosu o poranku łagodnie budzą do życia. Gdy jednak śpiewa na głośno, jest otwarty/otwarta na uwagi. 
  7. Listonosz-ka, która zawsze dzwoni dwa razy – zawsze upewnia się, że awizo można doręczyć do rąk własnych. Gdy jesteśmy w biegu, chętnie odpowie, czy dziś coś wpadło do naszej skrzynki pocztowej. 
  8. Lekarz/lekarka do rany przyłóż – świetna(-y) specjalista(-ka), zawsze ma czas na poradę i dobierze odpowiednie lekarstwo, a pomaga w ramach NFZ. 

Ważne! Dotyczy kategorii 4, 5, 6: jeśli więcej osób wytypuje Twojego faworyta/faworytkę możliwe, że skontaktujemy się z Tobą w sprawie ustalenia, jak możemy przekazać nagrodę zwycięzcy/zwyciężczyni.