07.03.2017 / Aktualności

Muzealniczki w Oslo

Dyskutowały o procesie tworzenia wystaw, digitalizacji i udostępnianiu zbiorów, a także o edukacji muzealnej. W dniach 3-10 marca br. Marta Krakowska, Anna Kwiatkowska i Dominika Dragan-Alcantara spotkały się z przedstawicielami czterech norweskich instytucji.

Wizyta studyjna w Norwegii pozwoliła poznać doświadczenia zespołów Norweskiego Muzeum Nauki i Techniki, Muzeum Historii Kultury, Muzeum Oslo oraz Departamentu Studiów Kulturowych i Języków Orientalnych na Uniwersytecie w Oslo.

Pobyt w Oslo umożliwił wymianę doświadczeń nad procesem tworzenia wystawy – od fazy wystawienniczej po produkcję. Poruszona została także problematyka digitalizacji i udostępniania zbiorów, bardzo szeroko omówiona została edukacja muzealna.

Spotkania obejmowały omówienie struktury organizacyjnej, prezentacje misji instytucji i najważniejszych projektów realizowanych w ramach wspólnego projektu „Tingenes metode -The Thing’s Method”.