fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

07.12.2015 / Aktualności, Działo się! Fotorelacje, Muzeum Warszawskiej Pragi, Zrób sobie prezent

Razem zrobiliśmy prezenty

Razem zrobiliśmy prezenty

Za nami kolejne udane wydarzenie w Muzeum Warszawskiej Pragi. Przez dwa dni w kamienicach przy Targowej trwało szycie, lepienie, mieszanie, składanie, pakowanie, kaligrafowanie i pałaszowanie słodkości.

Wydarzenie Zrób sobie prezent przyciągnęło tłumy warszawiaków, którzy pracowicie robili prezenty pod okiem artystów i rzemieślników zaproszonych przez Muzeum Warszawskiej Pragi do udziału w akcji.

Ogromnym zainteresowaniem gości, szczególnie małoletnich, cieszyło się stanowisko dekorowania pierniczków. Z kolei dorośli mieli okazję posiąść podstawy nowego fachu – kolejki ustawiały się do stanowisk z sitodrukiem i linorytem, a uczestnicy warsztatów introligatorskich – małej, tymczasowej manufaktury – wyprodukowali cały stos pięknych i niepowtarzalnych notesów.

Na wszystkich, którzy od robienia woleli jednak kupowanie, czekały stoiska z książkami i wyrobami warszawskich rzemieślników – czapkami, szczotkami i sztukaterią. Można też było podjeść trochę słodkości z cukierni mistrza cukierniczego Krzysztofa Sierskiego.

To były wspaniałe dwa dni, pełne pozytywnych emocji. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nas odwiedzić.