fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

24.06.2019 / Aktualności, Kino Syrena

Wakacje w Kinie Syrena | 2019 r.

Wakacje w Kinie Syrena | 2019 r.

Oddech (Breath)

Dramat, Australia 2017, reż. Simon Baker, 115 min

Para australijskich nastolatków pragnie uciec od małomiasteczkowej monotonii. W poszukiwaniu przygody trafiają pod skrzydła Sando – guru surfingu, który zostaje ich mentorem. Reżyserski debiut popularnego aktora, Simona Bakera, zyskał uznanie krytyków i zdobył dziewięć nominacji do nagród Australijskiego Instytutu Filmowego.

Gentleman z rewolwerem

13 lipca (sobota), godz. 16.00

Komediodramat, USA 2018, reż. David Lowery, 93 min

Ciepła komedia ze wspaniałą rolą Roberta Redforda. Forrest Tucker w równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabuje banki, a kiedy czasem powinie mu się noga i trafia za kratki, ucieka z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotka na swej drodze wyjątkową kobietę, zaczyna myśleć o ustatkowaniu. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń…

Pamiątki Claire Darling

Dramat, Francja 2018, reż. Julie Bertuccelli, 94 min

Claire Darling uznaje, że dzisiaj umrze. W związku z tym wystawia cały swój dobytek na trawniku przed domem. Wśród przedmiotów są drogocenne antyki i bezcenne rodzinne pamiątki. Podczas gdy horda sąsiadów i ciekawskich przechodniów przejmuje te zabytki za kilka groszy, każdy obiekt odzwierciedla tragiczne i ekstrawaganckie życie bohaterki. W rolę Claire wciela się znakomita Catherine Deneuve. (kadr z filmu na zdjęciu głównym)

Księgarnia z marzeniami

Dramat, Wielka Brytania / Hiszpania 2017, reż. Isabel Coixet, 113 min

Florence Green postanawia otworzyć księgarnię w sennym miasteczku u wybrzeży Anglii. Drobny projekt wywołuje sprzeciw miejscowej elity, na której czele stoi wpływowa i bezduszna Violet. Bohaterka nie tylko musi stawić czoło potężnej przeciwniczce, ale także pogodzić się ze sobą. W jednym i drugim pomoże jej ekscentryczny, zakochany w książkach samotnik. W głównych rolach występują Emily Mortimer, Patricia Clarkson i Bill Nighy.

Fangor… zostaną obrazy

10 sierpnia (sobota), godz. 16.00

Dokumentalny, Polska 2013, reż. Andrzej Sapija, 56 min

Wojciech Fangor – jeden z najważniejszych polskich artystów drugiej połowy XX wieku. Malarz, grafik i rzeźbiarz był prekursorem sztuki w przestrzeni publicznej. Ceniony przez krytyków, prezentował swoje prace w galeriach na całym świecie – w tym w Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku, gdzie jako jedyny Polak miał zorganizowaną indywidualną wystawę. Film prezentuje historię życia i burzliwej twórczości artysty.

Green Book

31 sierpnia (sobota), godz. 16.00

Komediodramat, USA 2018, reż. Peter Farrelly, 140 min

Zdobywca trzech Oscarów, w tym dla najlepszego filmu. Tony, drobny cwaniaczek z Bronxu, zatrudnia się jako szofer wybitnego muzyka, Dona Shirleya. Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée po południu Stanów Zjednoczonych. Z pozoru różni ich wszystko: od koloru skóry, przez majątek i wykształcenie, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.