05.01.2023 / Aktualności, Działalność naukowa

Skąd się bierze miasto?
CALL FOR PAPERS

Skąd się bierze miasto? </br>CALL FOR PAPERS

W partnerstwie z Instytutem Historii Polskiej Akademii Nauk organizujmy konferencję naukową poświęconą dziejom Warszawy od XIV do XXI w.

W czasie jej trwania – 23-25 października 2023 r. – będziemy zastanawiać się nad bardzo istotnym, choć rzadko poruszanym zagadnieniem – skąd się bierze miasto?

Tę szeroką i wielowątkową problematykę będziemy rozważać w kontekście zarówno przestrzennym jak i społecznym naszego miasta. W sposób szczególny interesować nas będzie rola rynku jako przestrzeni tworzącej miasto oraz znaczenie różnych centrów lokalnych, które dziś są częścią naszego miasta. Aspektem, który również chcemy, aby wybrzmiał podczas tegorocznej konferencji jest kontekst porównawczy z innymi miastami. Jak to się działo gdzie indziej i jakie były podobieństwa i różnice z Warszawą?

Call for papers

Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkich badaczy, którzy zajmują się dziejami Warszawy i chcieliby podzielić się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami na temat powstawania oraz rozwoju przestrzennego i społecznego miasta.

Więcej szczegółów o wydarzeniu znajduje się:

Dla osób wygłaszających referaty podczas konferencji oraz za teksty przyjęte do recenzji organizatorzy przewidują honoraria. Planowane jest również wydanie publikacji.

Językami konferencyjnymi są polski i angielski.

Harmonogram

Termin i miejsce obrad konferencji: 23–25 października 2023 roku, Muzeum Warszawy, Instytut Historii im. Tadeusza Manteuffla PAN.

Termin nadsyłania zgłoszeń i abstraktów: do 15 marca 2023 roku.

Potwierdzenie uczestnictwa: do 30 kwietnia 2023 roku.

Zgłoszenia (abstrakty i krótkie CV) prosimy przesyłać na adres: varsovia@ihpan.edu.pl lub poprzez formularz (w przygotowaniu).