11.10.2019 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

Skorzystaj z wolnego wstępu do Muzeum Warszawskiej Pragi

13 października (niedziela) otwieramy muzeum dla zwiedzających. W tym dniu w przestrzeni muzeum działać będzie komisja wyborcza w związku z wyborami parlamentarnymi.

Zapraszamy wszystkich do bezpłatnego zwiedzenia wystawy stałej, która jest opowieścią o prawobrzeżnej Warszawie.

W Sali Historii Pragi powędrujesz wzdłuż osi czasu, poznając dzieje miasta od XVI wieku do dziś.

Sala Targu Praskiego, z aranżacją nawiązującą do tradycji handlowych, pokazuje eksponaty i multimedia związane z lokacją Pragi, tutejszymi bazarami i targami, rzemiosłem, przemysłem, aktywnościami społecznymi, sposobami spędzania wolnego czasu i infrastrukturą. Tu zobaczysz też niedawno wystawione, wysokiej klasy marmurowe popiersie Franciszki Różyckiej autorstwa rzeźbiarza Teodora Rygiera (1841–1913).

W zabytkowych piwnicach starsi wspomną koncert Stevie’go Wondera na Stadionie Dziesięciolecia, młodszych zadowolą współczesne rytmy. Warto też zasłuchać się w Archiwum Historii Mieszkańców – zachęcamy do wysłuchania słuchowiska dokumentalnego Ocaleni przez pamięć (dostępnej tylko do 11 listopada).

Korzystaj z ładnej pogody i zobacz Pragę z tarasu widokowego. Z góry wszystko wygląda inaczej!

Fot. miasto st. Warszawa