10.10.2023 / Aktualności, Działo się! Fotorelacje, Muzeum Drukarstwa

Spacer rysunkowy po placu Hallera

Uczestnicy i uczestniczki projektu Muzeum Drukarstwa Historia, pasja, integracja. Warszawska Praga w letniej grafice (dowiedz się więcej) spotkali się na ostatnim spacerze rysunkowym, tym razem po placu Hallera.

Spacery rysunkowe ze szkicownikiem prowadziła Teresa Łempicka, która od 2017 roku prowadzi również warsztaty dla młodzieży i dorosłych Szkicownik warszawskiDowiedz się więcej.

Co dalej w projekcie?

Przed uczestnikami warsztaty graficzne o tajnikach linorytu, podczas których poznają terminologię, narzędzia i odkryją, jak szeroki wachlarz możliwości oferuje ta technika.

Powstaną prace graficzne formatu A5, inspirowane szkicami wykonanymi podczas spacerów rysunkowych.

Projekt zwieńczy wydanie 100 egz. wspólnej publikacji – zinu – o tematyce praskiej, który będzie również dostępny online.

Zdjęcia: Grzegorz Puławski, facebook.com/GrzegorzPulawskiFilm