22.07.2020 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Edukacja dla rodzin

Spacerem po Starówce i okolicy

Brakuje Wam spacerów po mieście? Chcielibyście je odkryć na nowo w towarzystwie naszego edukatora? Jeśli tak, to zapraszamy do wspólnego spacerowania ulicami najstarszej części miasta! To świetna okazja, aby lepiej poznać Warszawę, jej przeszłość i tajemnice, a także poczuć się w mieście jak na wakacjach.

Spacerujemy w kameralnych grupach, dzięki czemu łatwiej zachować zasady bezpieczeństwa i zapewnić komfort.

Koszt uczestnictwa w spacerze: 10 PLN/os.

Oferta dla młodzieży od lat 15 i dorosłych

Legendy z dreszczykiem

O najstarszej części Warszawy krążyło wiele mrocznych opowieści. Podczas spaceru odwiedzimy miejsca będące świadkami zdarzeń opisanych w legendach warszawskich.

6.08., godz. 17:00

Historie staromiejskich ulic

Czy na ulicy Piwnej warzono słód, na Piekarskiej wypiekano chleb, a na Celnej pobierano opłaty za towary od kupców? W trakcie spaceru po Starym Mieście odkryjemy historie średniowiecznych ulic najstarszej części Warszawy.

2.08, godz. 11:00

Spacery ze szkicownikiem

Przekonaj się, ile radości daje rysowanie – uwolnij się od myśli, że warto rysować jedynie wtedy, kiedy jesteś w stanie stworzyć arcydzieło.

22.08, godz. 16:30

Oferta dla rodzin z dziećmi 7-10 lat

Warszawiacy

Podczas spaceru po Starym Mieście udamy się w podróż śladami słynnych warszawiaków i warszawianek.

6.08, godz. 15:00

8.08, godz. 11:00, 13:00

20.08, godz. 15:00

22.08, godz. 11:00, 13:00

Co musisz zrobić i o czym pamiętać, aby bezpiecznie wziąć udział w jednym z naszych spacerów krok po kroku:

1. Dokonaj rezerwacji telefonicznej lub mailowej. Pamiętaj, że rezerwacji na każdy ze spacerów możesz dokonać najpóźniej 2 dni przed planowaną datą spaceru, a odwołać ją najpóźniej 1 dzień przed jego terminem. Potwierdzimy przyjęcie Twojej rezerwacji podczas rozmowy telefonicznej lub mailowo.
  2. W dniu spaceru przyjdź do Muzeum Warszawy co najmniej kilka minut przed planowanym rozpoczęciem spaceru. W kasie opłać i odbierz czekający na Ciebie bilet.
  3. Przed rozpoczęciem spaceru poprosimy Cię jeszcze o wypełnienie stosownego formularza, abyśmy mieli możliwość szybkiego skontaktowania się z Tobą w razie takiej konieczności.
  4. Pamiętaj, aby podczas spaceru zachować odstęp od innych uczestników wynoszący co najmniej 2 metry. Pod warunkiem zachowania wymaganego dystansu nie ma obowiązku posiadania maseczki ale zachęcamy Cię do tego. Maseczkę możesz nabyć w kasie muzeum przed rozpoczęciem spaceru.