fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

29.03.2021 / Akademia Pani Pragi, Aktualności, Kultura online, Muzeum Warszawskiej Pragi

Sport na Pradze – interaktywne puzzle

Sport na Pradze – interaktywne puzzle

Wiosna to idealny czas na rower. Wyrusz na przejażdżkę, a w przerwie posłuchaj „Gooola”! Dowiesz się, gdzie ulokowany został słynny na całą warszawę tor kolarski i co tam robił… Janosik!

Tor kolarski od dawna jest nieczynny, ale varsavianiści czasami go odwiedzają. Jak wygląda obecnie? Dowiedz się, układając puzzle! 

preview40pieceTor kolarski

Wraz z wiosną nadchodzą kolejne mecze naszej reprezentacji w piłce nożnej. Obecnie biało-czerwoni grają na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przed laty grali w tym samym miejscu, ale na zupełnie innym obiekcie. Nazywał się on Stadionem Dziesięciolecia.

Nie był zadaszony, więc w czasie nagłej ulewy piłkarze grzęźli na murawie. Widzowie siedzieli na drewnianych ławkach, które nie były tak wygodne jak współczesne krzesełka. Jednak obiekt miał też zalety – mógł gościć zawody lekkoatletyczne! Posłuchaj relacji z tych zawodów w słuchowisku „Goool”!

Stadion Dziesięciolecia został zburzony kilka lat temu, żeby zrobić miejsce dla Narodowego. Jak wyglądał w czasach swojej świetności? Dowiedz się, układając puzzle! 

preview30pieceStadion Dziesieciolecia

Zdjęcie Stadionu Narodowego: Zbiory Muzeum Warszawy, sygn. AF 37502

Zdjęcie toru kolarskiego i puzzle wykonała: Anna Kraus, spec. ds. edukacji w Muzeum Warszawskiej Pragi