25.10.2021 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku

Spotkania dla przewodników i przewodniczek

Muzeum Warszawy zaprasza przewodniczki i przewodników miejskich na cykl spotkań poświęconych naszym wystawom. Chcielibyśmy przybliżyć Wam zarówno wystawę stałą i oddziały muzeum, jak i wystawy czasowe.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 16 listopada o godzinie 16:00.

Spotykamy się przy kasach w siedzibie głównej na Rynku Starego Miasta 42.

W programie spotkania:

• zwiedzanie Centrum Interpretacji Zabytku, naszego oddziału przy ul. Brzozowej 11/13
  • pokaz filmu „Warszawa nie zapomni” (czas trwania: 20 minut) w Kinie Syrena
  • zwiedzanie wystawy głównej pod kątem tego, jak szybko i efektywnie wykorzystać wizytę w Muzeum Warszawy w oprowadzaniu po mieście (przedstawimy propozycje szlaków tematycznych, przejdziemy przez piwnice, taras widokowy, lapidarium, zobaczymy zachowane drewniane stropy).

Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązuje limit miejsc.

Decyduje kolejność zgłoszeń. LIMIT MIEJSC WYCZERPANY.

Proponowane tematy do końca 2021 roku:

• Oprowadzanie po nowej wystawie czasowej „Niewidoczne. Historie warszawskich służących” (termin: początek grudnia).

Jeśli macie Państwo pomysły na inne tematy, które chcielibyście zrealizować, prosimy o ich zgłaszanie na maila: monika.michalek@muzeumwarszawy.pl