30.04.2018 / Aktualności, Biblioteka Warszawska, Wydawnictwa

Spotkanie z dreszczem. Janusz Chabior czyta opowiadanie Łukasza Orbitowskiego

Rzeczy warszawskie z dreszczem to druga publikacja Muzeum Warszawy z opowiadaniami dla młodych dorosłych, po 20 rzeczach o Warszawie z 2017 roku.

Rzeczy warszawskie z dreszczem to historie czasem przerażające, a czasem po prostu zabawne. Zakorzenione w konkretnej, rozpoznawalnej rzeczywistości, lecz traktujące ją z ironicznym dystansem. Grające z konwencją literatury kryminalnej.

Wyraziste literackie głosy

Do współpracy przy książce Rzeczy warszawskie z dreszczem zaprosiliśmy czworo uznanych pisarzy o własnym, wyrazistym głosie literackim i ze znakomitym dorobkiem. Są to Jarosław Klejnocki, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Joanna Olech i Łukasz Orbitowski. Zainspirowani obiektami z wystawy głównej Muzeum Warszawy autorzy napisali opowiadania o charakterze sensacyjnym.

9 maja w Muzeum Warszawy będzie można się spotkać z jednym z autorów opowiadań Łukaszem Orbitowskim. Tekst Palenie zabija przeczyta aktor Janusz Chabior. Spotkanie poprowadzi redaktorka prowadząca z Działu Wydawnictw Muzeum Warszawy Agnieszka Rasmus-Zgorzelska.

Łukasz Orbitowski

W każdym pojawiają się ­– bardziej lub mniej bezpośrednio – jeden obiekt z ekspozycji oraz motywy warszawskie. Oprócz opowiadań w książce zamieściliśmy informacje o rzeczach warszawskich – opisy kuratorskie oraz przetworzone zdjęcia i metryczki.

Ilustracje studia Homework

Przygotowanie ilustracji, projekt książki i jej skład powierzyliśmy doświadczonym ilustratorom i grafikom ze studia Homework: Joannie Górskiej i Jerzemu Skakunowi.

>>>WIĘCEJ O KSIĄŻCE

Janusz Chabior czyta opowiadanie Łukasza Orbitowskiego Palenie zabija | Spotkanie wokół nowej książki Muzeum Warszawy Rzeczy warszawskie z dreszczem

9 maja, godz. 19.00
Siedziba główna Muzeum Warszawy