22.05.2020 / Aktualności

Spotkanie online liderek i liderów edukacji muzealnej już 29 maja. Dołącz do nas!

Zarządzasz zespołem edukacyjnym w muzeum? Zmagasz się z wyzwaniami edukacji online? Chcesz wymienić się doświadczeniami z koleżankami i kolegami z innych muzeów?

Muzeum Warszawy i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku wraz z Forum Edukatorów Muzealnych zapraszają na pierwsze spotkanie cyklu, adresowanego do osób zarządzających działaniami, zespołami edukacyjnymi w muzeach i instytucjach kultury. Spotkanie w formule online odbędzie się 29 maja 2020 roku w godz. 11.00 – 14.00 na platformie Zoom.

Program spotkania:

11.00 – Powitanie i wprowadzenie do spotkania

11.30 – 14.00 (z przerwą ) panele w grupach tematycznych

• Zarządzanie zespołami rozproszonymi – jak tworzyć edukację zdalnie? Co pomaga a co przeszkadza? – prowadzi Katarzyna Liwak-Rybak, kierowniczka Działu Edukacji Muzealnej w Muzeum Warszawy
  • Lekcje muzealne online – doświadczenia, organizacja, co dalej? – prowadzą: Anna Knapek,  współkoordynatorka programu lekcji on-line prowadzonych przez Muzeum Narodowe w Warszawie i Bożena Pysiewicz, koordynatorka Muzealnego Centrum Edukacji Szkolnej
  • Narzędziownik zdalnego edukatora – jakie narzędzia można wykorzystać do prowadzenia aktywności online? – prowadzi: Barbara Gołębiowska, kierowniczka Działu Edukacji w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
  • Warsztaty rodzinne – czyli powrót do realu małymi krokami – prowadzi Aleksandra Głowacz, kierowniczka Działu Edukacji Muzealnej w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Pomimo spotkania organizowanego w sieci, liczba miejsc jest ograniczona do 80. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy do wypełnienia formularza. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 26 maja, do godziny 10.00.

Formularz zapisu

Zaproszenie do pobrania (.pdf)