22.05.2020 / Aktualności, Działalność edukacyjna

Spotkanie online liderek i liderów edukacji muzealnej

Zarządzasz zespołem edukacyjnym w muzeum? Zmagasz się z wyzwaniami edukacji online? Chcesz wymienić się doświadczeniami z koleżankami i kolegami z innych muzeów?

Muzeum Warszawy i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku wraz z Forum Edukatorów Muzealnych zapraszają na pierwsze spotkanie cyklu, adresowanego do osób zarządzających działaniami, zespołami edukacyjnymi w muzeach i instytucjach kultury. Spotkanie w formule online odbędzie się 29 maja 2020 roku w godz. 11.00 – 14.00 na platformie Zoom.

Program spotkania:

11.00 – Powitanie i wprowadzenie do spotkania

11.30 – 14.00 (z przerwą ) panele w grupach tematycznych

• Zarządzanie zespołami rozproszonymi – jak tworzyć edukację zdalnie? Co pomaga a co przeszkadza? – prowadzi Katarzyna Liwak-Rybak, kierowniczka Działu Edukacji Muzealnej w Muzeum Warszawy
  • Lekcje muzealne online – doświadczenia, organizacja, co dalej? – prowadzą: Anna Knapek,  współkoordynatorka programu lekcji on-line prowadzonych przez Muzeum Narodowe w Warszawie i Bożena Pysiewicz, koordynatorka Muzealnego Centrum Edukacji Szkolnej
  • Narzędziownik zdalnego edukatora – jakie narzędzia można wykorzystać do prowadzenia aktywności online? – prowadzi: Barbara Gołębiowska, kierowniczka Działu Edukacji w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku
  • Warsztaty rodzinne – czyli powrót do realu małymi krokami – prowadzi Aleksandra Głowacz, kierowniczka Działu Edukacji Muzealnej w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Pomimo spotkania organizowanego w sieci, liczba miejsc jest ograniczona do 80. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy do wypełnienia formularza. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 26 maja, do godziny 10.00.

Pula miejsc została już wykorzystana. Dziękujemy za ogromne zainteresowanie naszym wydarzeniem.

Zaproszenie do pobrania (.pdf)