17.02.2022 / Aktualności, Katalogi wystaw, Muzeum Woli, Wydawnictwa

Spotkanie wokół książki o Alinie Scholtz

Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia!

KSIĄŻKA „Alina Scholtz. Projektantka warszawskiej zieleni”

Alina Scholtz to pionierka polskiej architektury krajobrazu i jedna z najważniejszych projektantek zieleni Warszawy.

Książka zawiera bogaty materiał ilustracyjny, archiwalny i dokumentacyjny, a przede wszystkim uporządkowuje i w intrygujący sposób kontekstuje działalność Aliny Scholtz, wpisując jej projekty w istotne aspekty współczesnych wyzwań jakie stają przed zrównoważonym projektowaniem miast i krajobrazu.

24 lutego (czwartek) o godzinie 18:00 w Kinie Syrena na Rynku Starego Miasta odbędzie się spotkanie dotyczące publikacji. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W spotkaniu udział wezmą: Ewa Perlińska-Kobierzyńska, Klara Czerniewska-Andryszczyk, Natalia Budnik i grupa Centrala (Małgorzata Kuciewicz i Simone De Jacobis), a poprowadzi je Konrad Schiller, kierownik Muzeum Woli.

Więcej o spotkaniu przeczytasz tutaj.

Książkę kupisz w sklepie Muzeum Warszawy.

WYSTAWA „Więcej zieleni. Projekty Aliny Scholtz”

W listopadzie zeszłego roku w Muzeum Woli skończyła się ważna monograficzna wystawa poświęcona Alinie Scholtz, architektce i projektantce krajobrazu – „Więcej zieleni. Projekty Aliny Scholtz”. Wystawa:

• przybliżała postać architektki,
  • ukazywała projekty, takie jak: otoczenie trasy W-Z, otoczenia osiedli mieszkaniowych m.in. osiedla na Szwoleżerów, Sadybie i Sady Żoliborskie.

Książka została opracowana przez zespół kuratorski tej wystawy.

Trasa WZ, fot. Zbyszko Siemaszko, NAC