25.10.2022 / Aktualności, Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy

Spotkanie z Wandą Traczyk-Stawską

Inicjatorką powstania Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy jest Wanda Traczyk-Stawska ps. „Pączek”, „Atma”. Urodzona 7 kwietnia 1927 roku w Warszawie, psycholożka i działaczka społeczna, żołnierka Armii Krajowej, członkini Szarych Szeregów, uczestniczka powstania warszawskiego, jest też przewodniczącą Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy. Jak sama mówi:

Taki dostałam rozkaz: mam znaleźć kolegów, zadbać o to, żeby mieli tam swoje nazwiska, ale też, by miejsce pochówku było godne ich walki i ich śmierci.

Kiedy odbędzie się spotkanie?

Dyżur społeczny Wandy Traczyk-Stawskiej – wtorek, 1 listopada, godz. 13.00-14.00.

Gdzie odbędzie się spotkanie?

Na terenie Cmentarza Powstańców Warszawy i Izby Pamięci (ul. Wolska 168).

Przeczytaj biografię Wandy Traczyk-Stawskiej na portalu Kolekcje Muzeum Warszawy.