fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

13.09.2022 / Aktualności, Biblioteka Warszawska, Edukacja dla szkół, nagrody i wyróżnienia

Statuetka Złotego Słonecznika

Statuetka Złotego Słonecznika

Muzeum Warszawy wzięło udział w prestiżowym Konkursie Słoneczniki 2022 organizowanym przez portal Czas Dzieci.

Jury przyznało naszemu projektowi „Warszawianki. Znane i nieznane” statuetkę Złotego Słonecznika w kategorii konkursowej JĘZYK. Komisja uznała tę inicjatywę za najlepiej przygotowane wydarzenie edukacyjne, które przyczynia się do rozwoju dzieci.

„Warszawianki. Znane i nieznane” to siódma edycja organizowanego przez Muzeum Warszawy Varsavianistycznego Konkursu Literackiego skierowanego do dzieci i młodzieży, którego celem jest popularyzowanie wiedzy o Warszawie, poszerzenie znajomości historii naszego miasta oraz promowanie i rozwijanie uzdolnień literackich młodych twórców.

Dowiedz się więcej o konkursie literackim oraz przeczytaj wszystkie nagrodzone w nim prace. Więcej informacji.

Nagrodę w imieniu Muzeum Warszawy odebrała Grażyna Deneka – koordynatorka konkursu literackiego „Warszawianki. Znane i nieznane”