fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Aktualności

24.03.2020 / Akademia Pani Pragi, Aktualności, Kultura online, Muzeum Warszawskiej Pragi

Stwórz Pragę według własnego pomysłu!

Stwórz Pragę według własnego pomysłu!

W Muzeum Warszawskiej Pragi część działań poświęcamy problemowi rewitalizacji dzielnicy. Na naszych warsztatach nawet przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych uczą się rozmawiać o tym, co chcieliby zmienić w swoim otoczeniu, jak zaplanować przestrzeń wokół swego domu, szkoły, podwórka.

Dziś proponujemy Wam rodzinną zabawę w projektowanie. Poniżej udostępniamy kolorowankę – do wycięcia, złożenia i własnego projektu. Na rysunkach odnajdziecie niektóre z praskich kamienic:

  • Wytnijcie je i złóżcie tak, jak pokazuje instrukcja (lub odegnijcie podstawę do przodu – to będzie Was trawnik, podwórko, parking – sami zdecydujcie). Kamienice możecie pokolorować.
  • Pobierzcie wyposażenia podwórek – wybierzcie te, które pasują do Waszego pomysłu, wytnijcie, pokolorujcie i przykleicie obok domów.
  • Może ulepicie z plasteliny lub narysujecie obok też ich mieszkańców?Możecie korzystać z naszych szablonów lub samemu zaprojektować np. drzewa zrobione z gąbki, trawę z bibuły lub ludziki z korka.

Kamienice – wycinanka (.pdf)

Podwórka – wycinanka (.pdf)

Czy rozpoznajecie adresy kamienic w naszej kolorowance? Mamy nadzieję, że już niedługo każdy z nas bezpiecznie będzie mógł przyjrzeć się im podczas rodzinnego spaceru.

Zaprojektujcie przy użyciu naszych szablonów i własnych pomysłów wymarzoną Pragę!