24.05.2021 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Warszawskiej Pragi

Świętuj dzień dziecka

W sobotę 29 maja z okazji Dnia Dziecka dzieci oraz ich opiekunowie mogą zwiedzić wszystkie nasze oddziały za darmo.

Tego dnia zapraszamy również na atrakcje dla rodzin przygotowane przez Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Drukarstwa Warszawskiego oraz Muzeum Warszawy.

Muzeum Warszawy

Zostańcie poszukiwaczami rzeczy! Przyjdźcie między godz. 11.00 a 14.00 a nasi edukatorzy wprowadzą Was w przygotowane zadania, które wykonacie samodzielnie w labiryncie naszych gabinetów. Macie do wyboru aż cztery ścieżki tematyczne! Przejdźcie Muzeum tropem Wazów, dowiedzcie się kim był szlachcic, szukajcie śladów architektury dawnych kamienic, a najmłodsi niech przeniosą się w świat legendarnej Złotej Kaczki.

O 11.00 i 12.00 zapraszamy na warsztaty wokół nowej wystawy czasowej Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji. Zamienimy się  w tropicieli warszawskich zwierząt. Okazuje się, że żyje ich w stolicy całkiem sporo, a dzięki naszej wystawie uczestnicy warsztatów będą mogli je dostrzec w gąszczu miejskiej dżungli. Więcej o warsztatach i bilety.

Muzeum Warszawskiej Pragi i Muzeum Drukarstwa

Odwiedź Muzeum Warszawskiej Pragi i weź udział w plebiscycie na ulubiony eksponat. Zagłosuj na obiekt z naszej wystawy, który szczególnie Ci się podoba! Uzasadnij swój wybór i odbierz zestaw muzealnych gadżetów.

Na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi będzie na Ciebie czekać najprawdziwsza prasa drukarska, dzięki której samodzielnie wykonasz tradycyjny druk okolicznościowy. Udaj się z nim do Muzeum Drukarstwa Warszawskiego. Wejdź w rolę zecera i przekonaj się, czy ułożenie swojego imienia z czcionek drukarskich to łatwe zadanie. Więcej o wydarzeniu Muzeum Drukarstwa.

Sprawdź również: