fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

16.03.2018 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, Projektowanie oparte na rzemiośle

Szkolenia z rzemieślnikami. Wejdź w ramy!

Szkolenia z rzemieślnikami. Wejdź w ramy!

Wejdź w ramy

Jesteś dokładny i cierpliwy?

Masz predyspozycje techniczne i artystyczne?

Chcesz dowiedzieć się, jak stworzyć od podstaw i naprawić stylizowaną ramę?

Muzeum Warszawskiej Pragi wraz z Miastem Stołecznym Warszawą zapraszają do wzięcia udziału w szkoleniu z ramiarzem, Markiem Kowalskim.

„Wszystkiego nauczyłem się sam, poprzez praktykę” – przyznaje rzemieślnik, który posiada ponad 40 lat doświadczenia zawodowego. Przykładem może być autorska metoda kręcenia owali, bazująca na sklejaniu pasków tekturowych. Pracuje również z drewnem tworząc artystyczne, stylizowane ramy. W jego pracy podstawą są własne umiejętności. Narzędzia, których używa – szlifierka czy wiertarka – stanowią dodatkowe wsparcie. Efekty działań Marka Kowalskiego można oglądać głównie w obiektach sakralnych, np. parafii św. Wincentego Pallotiego przy ul. Skaryszewskiej w Warszawie. W ubiegłym roku Pan Marek zamknął swoją pracownię, ale w czasie szkolenia wykorzysta własne materiały i narzędzia.

Szkolenie odbędzie się w wybranych dniach kwietnia 2018 roku w wymiarze 60 godzin: 7-8 spotkań, po 8 godzin każde.

Program szkolenia nastawiony jest na praktyczne poznanie zawodu przez uczestników poprzez przekazanie zanikających umiejętności ramiarskich.

Zasady

Szukamy osób, które posiadają predyspozycje techniczne bądź podstawowe umiejętności w zakresie renowacji, ramiarstwa lub pozłotnictwa.

Udział jest bezpłatny, ale po ukończeniu szkolenia, uczestnicy mają za zadanie wykonać projekt lub zadanie, np. przeprowadzenie warsztatów dla dzieci, pokaz dla mieszkańców lub wykonanie prototypu produktu.

Uczestnicy otrzymują na koniec zaświadczenie o odbyciu szkolenia.

Etapy naboru

  1. Zgłoszenie poprzez formularz zgłoszeniowy: tutaj

Chętnych do udziału w projekcie prosimy o przesłanie:

– CV* na adres maciej.malinowski@muzeumwarszawy.pl (Uwaga! Prosimy o wypełnienie TEMATU WIADOMOŚCI wg schematu: NAZWISKO, IMIĘ, „RAMIARZ”. Usprawni to nam analizę Państwa zgłoszeń)

– Kilkuzdaniowej odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu zgłoszeniowym.

(* w CV należy koniecznie zamieścić adres e-mail oraz klauzulę : „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie udziału w szkoleniu dla potrzeb naboru do szkoleń warsztatowych z rzemieślnikami  (realizowanych w ramach projektu „Rewitalizacja – wspólna sprawa” przez Muzeum Warszawy i Miasto Stołeczne Warszawa), zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych. Dz. U. z 2014 r., poz. 1182”)

Na zgłoszenia czekamy do 26 marca 2018 roku.

  1. Rozmowa

Wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę, która odbędzie się w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami.

  1. Kwalifikacja praktyczna

Po rozmowie, wybraną grupę kandydatów zaprosimy na kwalifikację praktyczną do pracowni, gdzie prowadzący zdecyduje o ostatecznym wyborze uczestników szkolenia podczas ćwiczeń praktycznych.

Kontakt i pytania

Maciej Malinowski, koordynator szkoleń

22 518 34 09

maciej.malinowski@muzeumwarszawy.pl

„ Szkolenia warsztatowe z rzemieślnikami” realizowane są w ramach projektu „Rewitalizacja – wspólna sprawa”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020.

Celem szkoleń jest przekazanie ich uczestnikom zanikających umiejętności, podtrzymywanie lokalnych tradycji, promocja rzemiosła oraz próba znalezienia kontynuatorów dla branż, które ich nie mają.