fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

26.07.2018 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, Projektowanie oparte na rzemiośle

Zagraj z kowalami!

Zagraj z kowalami!

Masz zdolności manualne? Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda piec kowalski, wybić rytm na kowadle czy poznać techniki wyginania metalu na zimno i na gorąco, w tym kucie z ręki?

Muzeum Warszawskiej Pragi wraz z Miastem Stołecznym Warszawą zapraszają do wzięcia udziału w szkoleniu warsztatowym z kowalstwa. Chcemy przekazać rzadkie umiejętności rzemieślnicze z zakresu kowalstwa artystycznego

Szkolenie będzie prowadzone przez Jerzego Kamińskiego i Wiesława Górskiego.

Jerzy Kamiński posiada ponad 40 lat praktyki zawodowej w obszarze kowalstwa artystycznego. Ukończył Szkołę Rzemiosł Artystycznych. Od 1982 do 1990 roku pracował w warsztacie kowalskim Tadeusza Szmalenberga. Później, wraz z Wiesławem Górskim przejął pracownię przy ulicy Skierniewickiej na Woli. Obecnie ich firma Kowale Losu mieści się przy ulicy Wojnickiej na Pradze. Metalowe konstrukcje witraży, meble dla znanej sieci kawiarni czy brama z wykuwanymi różami dla jednego z klientów w Belgii, to tylko niektóre z ich realizacji.

Szkolenie odbędzie się w okresie od września do października 2018 roku w wymiarze 60 godzin. Program nastawiony jest na praktyczne poznanie zawodu poprzez przekazanie zanikających umiejętności kowalskich.

Zasady

Szukamy osób, które posiadają już podstawowe umiejętności w zakresie ślusarstwa, kowalstwa lub innych zawodów metalurgicznych.

Udział jest bezpłatny. Po ukończeniu szkolenia, uczestnicy mają za zadanie wykonać projekt lub zadanie- np. przeprowadzenie warsztatów dla dzieci, pokaz dla mieszkańców lub wykonanie prototypu produktu.

Uczestnicy otrzymają na koniec zaświadczenie o odbyciu szkolenia.

Czas szkolenia

Do 8 godzin dziennie, 2- 3 razy w tygodniu, poniedziałek – piątek.

Szczegółowy harmonogram szkolenia zostanie ustalony indywidualnie pomiędzy wyłonionymi uczestnikami a prowadzącym szkolenie rzemieślnikiem.

Uwaga: podane częstotliwości są umowne i mogą ulec zmianie

Jak się zgłosić?

Etap 1. Zgłoszenie poprzez formularz zgłoszeniowy

Chętnych do udziału w projekcie prosimy o:

  • zapoznanie się z Informacją o przetwarzaniu danych na potrzeby naboru do szkolenia i udziału w szkoleniu dostępną tutaj
  • wypełnienie formularza zgłoszeniowego

Na zgłoszenia czekamy do 26 sierpnia 2018 roku

Etap 2. Rozmowa

Wybranych kandydatów zaprosimy na rozmowę, która odbędzie się w Muzeum Warszawskiej Pragi. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami.

Etap 3. Kwalifikacja praktyczna

Po rozmowie, wybraną grupę kandydatów zaprosimy na kwalifikację praktyczną, podczas której prowadzący zdecyduje o ostatecznym wyborze uczestników.

Wyniki

Planowana data ogłoszenia wyników naboru do szkolenia to 10 września 2018 roku. Muzeum zastrzega sobie prawo do przedłużenia okresu naboru.

Pytania i odpowiedzi

„Szkolenia warsztatowe z rzemieślnikami” realizowane są w ramach projektu „Rewitalizacja – wspólna sprawa”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020.

Celem szkoleń jest przekazanie ich uczestnikom zanikających umiejętności, podtrzymywanie lokalnych tradycji, promocja rzemiosła oraz próba znalezienia kontynuatorów dla branż, które ich nie mają.