17.09.2021 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku

Szlakiem Powstania Warszawskiego na Starym Mieście

Temat Powstania Warszawskiego jest bardzo ważny dla zrozumienia historii stolicy.

Zapraszamy nauczycieli na spacer jego szlakiem. Poruszają go Państwo na wielu lekcjach i w wielu kontekstach. Stare Miasto było jedną z najciężej doświadczonych dzielnic Warszawy. O jego historii widzianej przez pryzmat świadków i uczestników Powstania pragniemy Państwu opowiedzieć.

Poszukamy miejsc dawnych barykad, walk i kryjówek cywilów. Sięgniemy do wspomnień, poznamy niesamowite historie ludzi – świadków sierpniowych wydarzeń roku 1944, żołnierzy i żołnierek, warszawiaków i warszawianek, robinsonów warszawskich. Wierzymy, że wiedza zdobyta podczas spaceru wzbogaci Państwa zajęcia i zachęci do przychodzenia do nas z uczniami.

Informacje praktyczne:

Spacer poprowadzi Monika Michałek – przewodniczka warszawska i pracowniczka Działu Edukacji Muzeum Warszawy.

Na zakończenie zapraszamy Państwa na krótkie spotkanie informacyjne, podczas którego przedstawimy ofertę edukacyjną Centrum Interpretacji Zabytku.

Kiedy: 10 października 2021, godz. 15:00

Gdzie: Centrum Interpretacji Zabytku, ul Brzozowa 11/13

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia poprzez formularz google przyjmujemy do 9 października 2021.

Na spacerze obowiązuje limit miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji: monika.michalek@muzeumwarszawy.pl