29.01.2020 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi, Urodziny Pragi

Świętuj z nami urodziny Pragi

To już 372. rocznica nadania Pradze praw miejskich. Organizowane od kilku lat Urodziny Pragi to wspólna inicjatywa organizacji pozarządowych. Zapraszamy na cały tydzień wydarzeń, koncertów oraz imprez w lokalnych instytucjach i miejscach spotkań.

W Muzeum Warszawskiej Pragi w tym roku zaprosimy na wspólny spacer, koncert z niespodzianką oraz wykład.

Dodatkowo, od 8 do 16 lutego wstęp do muzeum będzie bezpłatny.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny.

8 lutego (sobota),
godz. 11.00-12.30

„Praskie Loreto – pamiątki przeszłości” (wizyta w kościele MB Loretańskiej, ul. Ratuszowa 5a)

Zapraszamy na wspólne odkrywanie pamiątek i historii ukrytych we wnętrzu niezwykłej świątyni. Prowadzenie: Anna Wigura i Jolanta Wiśniewska (Muzeum Warszawskiej Pragi).

Wstęp wolny! Zbiórka w kościele (ul. Ratuszowa 5a) o godz. 11.00

9 lutego (niedziela),
godz. 15.00

TWARZE MUZEUM (spacer po Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52)

Wyjątkowy spacer po wystawie głównej Muzeum zostanie poprowadzony przez pracowników, którzy na co dzień tworzą wystawy i programy edukacyjne. Będzie to szczególna okazja by poznać Muzeum od podszewki.

Prowadzenie: Anna Wigura, Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, Adam Lisiecki, Anna Mizikowska.

Wstęp wolny! Zbiórka w holu głównym Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52) o godz. 14.50.

9 lutego (niedziela),
godz. 17.00

KONCERT ORKIESTRY SPOŁECZNEJ (sala konferencyjna Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52).

Orkiestra Społeczna gra dla przyjemności i zawsze w słusznym celu. To ludzie różnych zawodów, którzy sięgają do swoich umiejętności gry na instrumentach, spotykają się po pracy, żeby razem grać i angażować się społecznie. W niedzielę 9 lutego w ramach Urodzin Pragi zagrają w Muzeum Warszawskiej Pragi. Zaprezentują wiązanki lubianych utworów muzyki klasycznej ze znanych filmów animowanych a także utwory o wyjątkowych stolicach, również o Warszawie!

Wstęp wolny!

Po koncercie SŁODKA NIESPODZIANKA!

13 lutego (czwartek),
godz. 18.00- 19.30

„Bujnówek – zapomniana karta historii Pragi” (wykład, sala konferencyjna Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52).

Istniejący w XIX wieku na Pradze folwark Bujnówek w licznych opracowaniach wymieniany jest jako własność Szmula Zbytkowera. Przekaz ten w konfrontacji z faktami okazuje się jedynie legendą. O historii Bujnówka i jego właścicielach opowie Hubert Górski, archeolog, genealog i varsavianista.

Wstęp wolny!